Новий радник президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Роберт О'Браєн
Фото:

EPA-EFE/Fredrik Persson

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп обрав Роберта О'Браєна новим радником з питань національної безпеки замість Джона Болтона.

Про це Трамп написав у своєму Twitter 

«Мені приємно оголосити про те, що я призначу Роберта О'Браєна, який в даний час є дуже успішним спецпредставником президента по ситуації із заручниками в Державному департаменті, нашим новим радником з національної безпеки. Я довго і старанно працював з Робертом. Він зробить відмінну роботу», — написав Трамп.

Так, О'Браєн стане четвертим радником Трампа з національної безпеки. Раніше він працював в адміністраціях Джорджа Буша і Барака Обами, а при президентстві Трампа обіймав посаду спецпредставника президента з ситуації із заручниками в Державному департаменті.

10 вересня Дональд Трамп звільнив свого радника з національної безпеки Джона Болтона. Як пише The New York Times, у Болтона й Трампа розходилися поглядах на КНДР, Іран, Північну Корею та Афганістан. Джон Болтон займав посаду радника президента з національної безпеки з квітня 2018 року. Він підтримував вихід США з ядерної угоди з Іраном та виступав за продовження санкцій проти Росії. 28 серпня 2019 року Болтон зустрівся із Зеленським. Також Болтон обговорив із секретарем РНБО Данилюком захист промисловості від недобросовісної економічної поведінки Китаю.

Поділитись: