Ексзаступник глави Служби зовнішньої розвідки Семочко виграв суд про поновлення на посаді

Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) задовольнив позов колишнього першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки (СЗР) Сергія Семочка про поновлення на посаді. Напередодні Верховний Суд України визнав протиправним та скасував указ колишнього президента України Петра Порошенка про звільнення Семочка.

Про рішення ОАСК з посиланням на пресслужбу суду повідомляють «Інтерфакс-Україна», «РБК-Україна» та «Liga».

Зокрема, у суді повідомили, що у травні 2021 року ОАСК відновив провадження в адміністративній справі та 11 серпня ухвалив рішення, яким задовольнив позов Семочка про поновлення на посаді.

Так, суд відновив Семочка на військовій службі в СЗР із 3 вересня 2019 року на посаді першого заступника голови СЗР.

У відповіді пресслужби ОАСКу, яку оприлюднили в «РБК-Україна», йдеться, що під час розгляду справи Служба зовнішньої розвідки (як відповідач) визнала, що підставою для звільнення Семочка був указ президента. Але у відповідному указі були відсутні самі підстави для звільнення, а сам він не відповідає вимогам чинного законодавства.

Звільнення Семочка

У листопаді 2019 року журналісти Bihus.Info встановили, що між Порошенком і колишнім заступником керівника Служби зовнішньої розвідки Сергієм Семочком могла бути домовленість про незаконне звільнення розвідника.

Журналісти припускають, що Семочко та Порошенко домовилися щодо звільнення розвідника в такий спосіб, аби той згодом міг оскаржити «незаконне» рішення президента в суді й поновитися на посаді.

Як зазначили журналісти, Семочко взяв лікарняний за кілька днів до того, як Порошенко його звільнив. Адвокати ексрозвідника під час розгляду справи наполягали на тому, що рішення про звільнення суперечить ст. 40 Кодексу законів про працю, за яким заборонено звільняти людину, що перебуває на лікарняному.

Хто такий Сергій Семочко?

Сергій Семочко був заступником голови Служби зовнішньої розвідки України з 31 липня 2018 року до 12 квітня 2019 року.

У жовтні 2018 року журналісти програми «Наші гроші» оприлюднили розслідування про Семочка. З нього випливало, що сім’я Семочка володіє будинками під Києвом загальною вартістю 8 мільйонів доларів, а його найближчі родичі мали російські паспорти.

Журналісти «Наших грошей» також заявили про причетність Семочка до дефіциту препаратів для діалізу, що, на їх думку, імовірно було наслідком вимагання відкатів у фармакологічних компаній з боку СБУ.

Сам Семочко заявив, що його родичі з російськими паспортами повнолітні й не мають із ним спільного побуту, тому він не буде обговорювати їх. Будинок дружини Семочка, за його словами, придбали на кошти від продажу бізнесу дружини в Криму.