Вищий антикорупційний суд змінив цілодобовий домашній арешт на нічний арешт колишньому заступнику міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юрію Гримчаку.

Про це повідомляє пресслужба суду.

Так, суддя частково задовольнив клопотання прокурора щодо продовження запобіжного заходу.

Також Гримчаку продовжили строк дії обов’язків на шістдесят днів — до 12 червня 2020 року включно. Колишній заступник голови МінТОТ зобов’язаний прибувати до детектива, прокурора або суду за кожним їхнім викликом та вимогою, утримуватися від спілкування із підозрюваним та свідками, здати на зберігання свій паспорт для виїзду за кордон, а також носити електронний засіб контролю.

Нагадаємо, 30 січня Гримчак вийшов з СІЗО.

Гримчака і брата його дружини Ігоря Овдієнка затримали 14 серпня 2019-го за підозрою у вимаганні 1,1 млн доларів хабаря. Чоловіки попалися «на гарячому» під час одержання частини коштів у розмірі 480 тисяч доларів, заявили тоді в НАБУ.

Вони, за даними слідства, вимагали гроші за вплив на рішення судів і чиновників Мінкультури для ухвалення замовних рішень щодо будівництва.

Обом спершу інкримінували шахрайство в особливо великих розмірах. Проте пізніше Генпрокуратура змінила підозру Гримчаку на «зловживання впливом».

Юрій Гримчак — народний депутат України 6-го скликання. Від створення Міністерства тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб був радником, а згодом і заступником міністра.

Поділитись: