Заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрія Гримчака затримали у кримінальному провадженні, яке стосується нападу на колишню народну депутатку Тетяну Чорновол під час подій Революції Гідності.

Про це повідомляє «Українська правда» із посиланням на адвокатку Тетяну Матяш.

«Є кримінальне провадження, воно було за статтею 115, тобто замах на вбивство. І так справа була до 2019 року. У 2019 році наші талановиті слідчі ГПУ чи хтось бере — і в межах цієї справи додає епізод для того, щоб просто отримати дозвіл на НСРД. Вона називається «замах на Тетяну Чорновол, а також умисні дії посадових осіб МінТОТ, направлені на заволодіння чужими грошовим коштами, шляхом введення в оману або зловживання довірою», — пояснила адвокатка.

Крім того, дружина Гримчака Юлія оприлюднила ухвалу суду, який дозволив обшукати помешкання чиновника.

У документі зазначений номер кримінального провадження, під яким управління спецрозслідувань Генпрокуратури розслідує замах на вбивство Чорновол.

Провадження було порушене у лютому 2014 року, підозри в ньому оголошені 3 особам.

Джерело у Генпрокуратурі підтвердило, що Гримчак фігурує у провадженні Тетяни Чорновол. Повідомляється, що під час розслідування нападу правоохоронці отримали інформацію про новий злочин.

При цьому у ГПУ кажуть, що підозрювані у справі Чорновол непов’язані з «шахрайством» Гримчака.

За словами Матяш, яка є адвокаткою другого затриманого Ігоря Овдієнка, її підзахисному досі не пояснили суть справи.

Нагадаємо:

  • 14 серпня в будинку заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій України Юрія Гримчака пройшли обшуки.
  • Самого Гримчака і його «помічника» затримали за підозрою у вимаганні 1,1 млн доларів хабаря. За версією слідства, чоловіки попалися «на гарячому» під час одержання частини коштів у розмірі 480 тисяч доларів.
  • За словами генпрокурора Юрія Луценка, вони вимагали гроші за вплив на рішення судів і чиновників Мінкультури для ухвалення замовних рішень щодо будівництва.
  • Дружина Гримчака Юлія вважає кримінальне провадження політичним замовленням. Вона також уточнила, що другий затриманий — її брат Ігор Овдієнко.Адвокат Овдієнка заявив, що у його підзахисного цукровий діабет і II група інвалідності.

Юрій Гримчак — народний депутат України 6-го скликання. Від створення Міністерства тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб був радником, а згодом і заступником міністра з тимчасово окупованих територій.

Поділитись: