Пройти переекзаменацію для відновлення доступу до державних реєстрів мають близько 40 нотаріусів в Україні, що складає менш як 1% від їхньої загальної кількості.

«Я підкреслюю, поки від доступу до реєстру відключено 191 особу. З них 40 — нотаріуси. Тобто на сьогодні тести потрібно складати менш ніж 1% від загальної кількості в країні. Тому такий супротив, на мою думку, дуже дивний», — заступниця міністра юстиції України Ірина Садовська, передає «Інтерфакс-Україна».

Зазначимо, що урядовим рішенням нотаріусів, яким відключили доступ до державних реєстрів за порушення, змусять пройти переекзаменацію для того, аби цей доступ відновити. У зв’язку з цією ініціативою рада Нотаріальної палати України оголосила про початок мирної акції протесту, яка відбулася під будівлею Кабінету міністрів України 25 лютого.

У відповідь на акцію протесту Міністерство юстиції закликало протестувальників не покривати «чорних» нотаріусів, що займаються незаконною діяльністю.

Раніше Фонд гарантування вкладів фізичних осіб звернувся до Мін'юсту з вимогою вплинути на нотаріусів та державних реєстраторів, які допомогли власникам збанкрутілих банків вивести 4,5 мільярда гривень з цих банків.

Поділитись: