Життя

У Фонді гарантування звернулись до Мін'юсту щодо незаконного виведення 4,5 млрд грн активів зі збанкрутілих банків

Фонд гарантування
Життя/У Фонді гарантування звернулись до Мін'юсту щодо незаконного виведення 4,5 млрд грн активів зі збанкрутілих банків
Зберегти
Вигляд
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб написав відкритого листа до Міністерства юстиції України щодо практики незаконного виведення активів зі збанкрутілих банків. Там зазначають, що наразі через недоброчесні дії нотаріусів та реєстраторів з таких банків вивели 4,5 мільярда гривень.

Зазначається, що активи збанкрутілих банків Фонд використовує для виплати сум втрачених вкладниками збанкрутілих банків депозитів.

«Останнім часом ця проблема (виведення активів збанкрутілих банків — ред.) набула катастрофічних масштабів, причому, невпинно зростає не лише кількість таких випадків, а й зухвалість, з якою реалізуються схеми», — зазначають у ФГВФО.

Зокрема, з напередодні реєстратори, які підпорядковуються Мін'юсту, перереєстрували 46 одиниць нерухомості збанкрутілої «дочки» російського «ВТБ» на 150 мільйонів гривень, а у жовтні у схожий спосіб перереєстрували активи «Платинум банку» на 144 мільйони гривень.

«Наголошуємо: подібні випадки виведення активів виявлено практично у кожному з банків, що були передані в управління Фонду з 2012 р. Сума збитків за відповідними заявами Фонду, поданими до правоохоронних органів, уже сягнула мільярдних показників», — додали у Фонді гарантування.

Там підрахували, що загальна оціночна вартість всіх активів, які вивели зі збанкрутілих банків шляхом незаконної перереєстрації починаючи з 2017 року сягнула 1,25 мільярда гривень, а їхня балансова вартість — 4,5 мільярда гривень.

Раніше у ФГВФО заявляли, що напередодні банкрутства з банку «Хрещатик» вивели 2,3 мільярда гривень. Також з банку «ВТБ» вивели нерухомості на 105 мільйонів гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Знай свої права: як не дати банку себе обдурити

Раніше повідомлялось, що НБУ вимагає в судах у збанкрутілих банків 25 млрд грн.

Пов`язані новини