Політика

Елладська церква почала розглядати визнання автокефалії ПЦУ

Cerkvarium
Політика/Елладська церква почала розглядати визнання автокефалії ПЦУ
Зберегти
Вигляд
Елладська православна церква почала розглядати питання визнання автокефалії Православної церкви України.

На засіданні Священного Синоду Елладської церкви 8 січня його члени ухвалили рішення передати до Архієрейського собору розгляд справи про визнання автокефалії ПЦУ.

Як повідомило видання Cerkvarium з посиланням на свої джерела, Архієрейський собор Елладської Церкви може зібратись вже в лютому 2019 року.

Елладська православна церква — це автокефальна помісна церква, яка має статус державної у Греції. Є частиною Грецької православної церкви.

7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.

6 січня Православна церква України отримала томос від Вселенського патріарха Варфоломія.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Томос про автокефалію передали Українській православній церкві: як це було

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Про що йдеться у тексті томосу для Православної церкви України?

Нагадаємо, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Томос чи не томос? Як добре ви знаєте церковну лексику (ТЕСТ)

Томос про надання автокефалії Православній церкві України Вселенський патріарх підписав 5 січня. У цьому документі надання грамоти про незалежність обґрунтовано тим, що про самоврядування з початку здобуття Україною незалежності просили й церковні діячі, й українські чиновники. Томос також зафіксував юрисдикцію Православної церкви України — вона обмежується територією держави, тому ПЦУ не може ставити єпископів або засновувати парафії за межами України. Парафії ПЦУ відтепер підпорядковуються Вселенському патріархату.

У тексті документа також визначено, що томос дається на збереження предстоятелю Православної церкви України Епіфанію і президенту України Петру Порошенку.

Пов`язані новини