Об'єднані Арабські Емірати запропонували країнам Заходу створити механізм спостереження за діями Катару з тим, щоб змусити його припинити підтримку терористів.

Об'єднані Арабські Емірати запропонували країнам Заходу створити механізм спостереження за діями Катару з тим, щоб змусити країну припинити підтримку терористів.

Про це заявив міністр закордонних справ ОАЕ Анвар Гаргаш, передає The Guardian.

Зазначається, що Гаргаш прибув в Лондон, щоб організувати дипломатичну підтримку ембарго Катару, оголошеного арабськими країнами.

«Мова йде про зміну поведінки. Якщо ми отримаємо чіткі стратегічні сигнали про те, що Катар має намір змінитися, що він припинить фінансування ісламістських бойовиків, це стане основою для обговорення, але нам потрібна система моніторингу», — сказав Гаргаш.

За його словами, метою моніторингу повинні стати гарантії того, що Катар не фінансує екстремістів, не вкриває їх у Досі, не підтримує «Братів-мусульман», «Хамас», «Аль-Каїду».

Нагадаємо, 5 червня Саудівська Аравія, Єгипет, Об'єднані Арабські Емірати і Бахрейн оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром. Також Катар виключили з коаліції, яка веде переговори з повстанцями в Ємені.

Про розрив дипломатичних відносин з Катаром заявили також Ємен, Лівія, Мальдіви і Маврикій. Дев'ятою країною, що розірвали дипвідносини з Катаром стала Дев'ята країна розірвала дипломатичні відносини з Катаром стала Мавританія. 

Рішення було прийнято через підозри в підтримці Катаром ісламістських угруповань, включно з «Братами-мусульманами», «Ісламською державою» і «Аль-Каїдою».

Влада Катару пояснила «фінансування терористів» необхідністю викупити членів сім'ї еміра, які потрапили в заручники під час поїздки до Іраку в квітні 2017-го року. 

Зазначимо, що Катар є стратегічним союзником США і Туреччини. Країна має сухопутне сполучення лише з Саудівською Аравією.

Президент США Дональд Трамп запропонував допомогу у розв’язанні конфлікту навколо Катару.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ізоляція Катару: як фейки й хакери стають зброєю в арабському світі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: