Енергосистема України четверту добу поспіль працює без дефіциту

Енергосистема України четверту добу поспіль працює без дефіциту. Електростанції виробляють достатньо енергії, щоб покрити споживання.

Про це повідомили «Укренерго» та міністр енергетики Герман Галущенко.

Наразі в Україні дещо знизилося споживання, якщо порівнювати з початком тижня. На 15 лютого дефіциту в енергосистемі теж не прогнозують. Через це ліміти споживання до областей на сьогодні не доводили. А втім, у разі зростання споживання відключення можуть застосувати.

«Укренерго» розповідає, що в Одесі через пошкоджену інфраструктуру все ще є незначні мережеві обмеження: там застосовують графіки погодинних відключень для уникнення перевантаження обладнання. Галущенко каже, що такі обмеження можливі не лише в Одесі, але й на території області

Заміри фактичного споживання в областях здійснюють відповідно до графіка в Сумській та Житомирській областях. Вимірювання в Івано-Франківській та Тернопільській областях перенесли на 21 лютого. Це пов’язано зі зміною звичного режиму споживання у цих регіонах під час релігійних свят, що впливатиме на результати вимірів.

В Україні вивели в аварійний ремонт енергоблок на одній з електростанцій. Проте до роботи став після ремонту інший енергоблок на іншій електростанції.

Також активно працюють гідроелектростанції, які через нехарактерне для зими водопілля мають багато ресурсів. Завдяки сприятливій погоді зростає генерація з відновлюваних джерел енергії. А ще триває імпорт електроенергії зі Словаччини.

Пошкодження енергосистеми

Міністр енергетики Герман Галущенко повідомляв, що внаслідок масованого обстрілу 10 лютого в шести областях є влучання в об'єкти теплової та гідрогенерації, а також високовольтної інфраструктури. Зокрема, пошкоджено чотири теплоелектростанції ДТЕК.

Проте цю статистику Галущенко озвучував ще до атаки дронів у ніч проти 11 лютого. Тоді, за даними «Укренерго», були влучання по теплоелектростанціях та об’єктах магістральних мереж.

Міжнародне агентство з атомної енергії повідомило, що через ракетний обстріл Рівненська та Південноукраїнська АЕС зменшили вироблення електрики, а на Хмельницькій АЕС зупинили роботу одного з реакторів. Але вже 11 лютого на Рівненській АЕС запрацювали два блоки після ремонту, що дало змогу скоротити дефіцит.