Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган закликав Грецію впустити на свою територію біженців та дозволити їм потрапити в інші країни Європейського Союзу.

Про це він заявив 8 березня, пише DW.

«Греціє! Я звертаюся до тебе... Відчини ворота і звільнися від цієї ноші. Нехай вони йдуть в інші країни Європи», — сказав Ердоган.

Він також розкритикував грецьку владу за те, що вона висилає біженців, які хочуть потрапити до ЄС, назад до Туреччини. Ердоган закинув Афінам, що мігрантів «б'ють», «вбивають» та «катують». За останній тиждень Анкара обвинуватила грецьких силовиків у тому, що вони стріляли у двох біженців на турецько-грецькому кордоні. Афіни відкинули це обвинувачення.

Також повідомляється, що 9 березня Ердоган проведе переговори у Брюсселі з представниками ЄС щодо міграційної кризи.

Нагадаємо, наприкінці лютого Туреччина оголосила, що більше не перешкоджатиме потоку мігрантів, які хочуть потрапити до Європи. 29 лютого турецька влада заявила, що за два дні пропустила в ЄС 76 тисяч мігрантів. У Греції інформацію про таку кількість мігрантів заперечили.

Рішення пропускати мігрантів Туреччина ухвалила після того, як 27 лютого в сирійському Ідлібі армія Башара Асада убили кілька десятків турецьких солдатів. Після цього ситуація в регіоні значно загострилася.

Поділитись: