ENRU

Ердоган після перемоги одноосібно керуватиме Туреччиною та матиме великий вплив — екс-посол України

Лідер Туреччини Реджеп Ердоган після перемоги на чергових виборах президента буде одноосібним керівником держави та матиме великий вплив на всі державні органи.

Про це в ефірі Громадського розповів колишній посол України в Туреччині Сергій Корсунський.

«Де-юре президент отримає дійсно такі повноваження, які досі не можна було передбачити. Це буде одноосібний керівник. Він матиме величезний вплив на всі органи, а парламент матиме менше можливості контролювати виконавчу владу», — сказав Корсунський.

На його думку, підтримка Ердогана з боку виборців ґрунтується на його харизмі як успішного політика.

«Він блискуче може сформулювати діалог з простими людьми і робить це активно. Він під час виборчої кампанії фактично живе в літаку й особисто комунікує з людьми», — сказав Корсунський.

Чинний лідер Туреччини Реджеп Таїп Ердоган знову виграє президентські вибори. За результатами обробки понад половини бюлетенів, він набрав понад 57% голосів виборців.

Ердоган має голосів удвічі більше за свого суперника і головного кандидата від опозиції Мухаррема Індже, який отримав 27%.

Єдина жінка серед шести кандидатів у президенти, Мерал Акшенер від правоцентристської «Хорошої партії», очолила третю позицію за попередніми результатами виборів та набрала лише 7,58% голосів виборців.

Зазначимо, що опозиція поскаржилася на порушення на виборах президента. У чотирьох провінціях Туреччини затримані десять іноземних спостерігачів. За версією правоохоронців, вони намагалися втрутитися в хід голосування на президентських і парламентських виборах.

24 червня у Туреччині обирали одразу дві гілки влади — президента і парламент. Чинний президент Реджеп Таїп Ердоган є також лідером «Партії справедливості та розвитку» (АКР), яка має більшість у парламенті.

У 2017 році президент Туреччини ініціював референдум, і відтоді країна перейшла від парламентської до президентської республіки. Тепер перемогою на виборах у 2018-му Ердоган сподівається зосередити у своїх руках буквально всю владу.

Відколи 15 років тому Ердоган став прем'єр-міністром, він жодного разу не програв вибори, ставши президентом у 2014-му.

Напередодні виборів президента в Туреччині сотні тисяч людей вийшли на мітинг опозиції. За день до виборів місцеві ЗМІ повідомляли, що на мітинг проти Ердогана вийшли до 5 мільйонів людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори в Туреччині: чи здатна опозиція зіпсувати «ідеальний сценарій» Ердогана?

Нагадаємо, що Рада з нацбезпеки Туреччини рекомендує продовжити надзвичайний стан у країні ще на 3 місяці.

19 січня ушосте продовжено режим НС у Туреччині. Уперше Туреччина оголосила надзвичайний стан 20 липня 2016 року після спроби державного перевороту в країні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Туреччині обирають президента і парламент

МЗС України закликало громадян бути обачними у зв'язку із продовженням надзвичайного стану у Туреччині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дорогою ціною: як у Туреччині «рятують демократію» коштом доль тисяч людей — репортаж з Анкари.