Лідер Туреччини Реджеп Ердоган після перемоги на чергових виборах президента буде одноосібним керівником держави та матиме великий вплив на всі державні органи.

Лідер Туреччини Реджеп Ердоган після перемоги на чергових виборах президента буде одноосібним керівником держави та матиме великий вплив на всі державні органи.

Про це в ефірі Громадського розповів колишній посол України в Туреччині Сергій Корсунський.

«Де-юре президент отримає дійсно такі повноваження, які досі не можна було передбачити. Це буде одноосібний керівник. Він матиме величезний вплив на всі органи, а парламент матиме менше можливості контролювати виконавчу владу», — сказав Корсунський.

На його думку, підтримка Ердогана з боку виборців ґрунтується на його харизмі як успішного політика.

«Він блискуче може сформулювати діалог з простими людьми і робить це активно. Він під час виборчої кампанії фактично живе в літаку й особисто комунікує з людьми», — сказав Корсунський.

Чинний лідер Туреччини Реджеп Таїп Ердоган знову виграє президентські вибори. За результатами обробки понад половини бюлетенів, він набрав понад 57% голосів виборців.

Ердоган має голосів удвічі більше за свого суперника і головного кандидата від опозиції Мухаррема Індже, який отримав 27%.

Єдина жінка серед шести кандидатів у президенти, Мерал Акшенер від правоцентристської «Хорошої партії», очолила третю позицію за попередніми результатами виборів та набрала лише 7,58% голосів виборців.

Зазначимо, що опозиція поскаржилася на порушення на виборах президента. У чотирьох провінціях Туреччини затримані десять іноземних спостерігачів. За версією правоохоронців, вони намагалися втрутитися в хід голосування на президентських і парламентських виборах.

24 червня у Туреччині обирали одразу дві гілки влади — президента і парламент. Чинний президент Реджеп Таїп Ердоган є також лідером «Партії справедливості та розвитку» (АКР), яка має більшість у парламенті.

У 2017 році президент Туреччини ініціював референдум, і відтоді країна перейшла від парламентської до президентської республіки. Тепер перемогою на виборах у 2018-му Ердоган сподівається зосередити у своїх руках буквально всю владу.

Відколи 15 років тому Ердоган став прем'єр-міністром, він жодного разу не програв вибори, ставши президентом у 2014-му.

Напередодні виборів президента в Туреччині сотні тисяч людей вийшли на мітинг опозиції. За день до виборів місцеві ЗМІ повідомляли, що на мітинг проти Ердогана вийшли до 5 мільйонів людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори в Туреччині: чи здатна опозиція зіпсувати «ідеальний сценарій» Ердогана?

Нагадаємо, що Рада з нацбезпеки Туреччини рекомендує продовжити надзвичайний стан у країні ще на 3 місяці.

19 січня ушосте продовжено режим НС у Туреччині. Уперше Туреччина оголосила надзвичайний стан 20 липня 2016 року після спроби державного перевороту в країні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Туреччині обирають президента і парламент

МЗС України закликало громадян бути обачними у зв'язку із продовженням надзвичайного стану у Туреччині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дорогою ціною: як у Туреччині «рятують демократію» коштом доль тисяч людей — репортаж з Анкари. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile