Ердоган висунув територіальні претензії Греції

7 грудня, 2017 19:28
default/Ердоган висунув територіальні претензії Греції
Зберегти
Вигляд
Президент Туреччини Реджеп Ердоган під час історичного державного візиту до Греції 7 грудня висунув Афінам територіальні претензії

Президент Туреччини Реджеп Ердоган під час історичного державного візиту до Греції 7 грудня висунув Афінам територіальні претензії, розкритикувавши ставлення влади Греції до представників турецької меншини й звинуватив Євросоюз у зволіканні з реалізацією договору про біженців.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

«Повітряні й морські кордони можна було б поліпшити», — сказав Ердоган.

Ще до візиту в Афіни турецький президент поставив під сумнів  Лозанський договір від 1923 року. Відповідно до цього договору Греція отримала майже всі острови в Егейському морі біля узбережжя Туреччини. Відтоді між Туреччиною і Грецією не припиняються суперечки щодо кордону.

Президент Греції Прокопіс Павлопулос виключив можливість перегляду Лозанський договору.

«Для нас цей договір не є предметом торгу. Він не вимагає ні перегляду, ні оновлення», — сказав він у ході зустрічі з Ердоганом в Афінах.

Ердоган звинуватив владу Греції в тому, що вони, всупереч договору, не дозволяють турецькій меншині вибирати муфтіїв, а призначають їх самі.

Він також звинуватив Євросоюз у невиконанні обіцянок в економічній сфері, що випливають з укладеного між сторонами пакту про реадмісію нелегальних мігрантів. Євросоюз не виконав жодної зі своїх обіцянок у цій сфері, водночас Туреччина виконала свої зобов’язання в повному обсязі, заявив Ердоган. Він, зокрема, звинуватив ЄС у невиплаті обіцяної фінансової допомоги.

Видання відкреслює, що це перший візит президента Туреччини до Греції за останні 65 років. Ердоган уже відвідував Грецію, але на посаді прем’єр-міністра Туреччини.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Турецький шлях: хто і навіщо емігрує в Туреччину

Пов`язані новини