Естонія встановить 130 км колючого дроту на кордоні з Росією. У країні очікують на гібридну атаку

Міністр оборони Естонії Калле Лаанет розпорядився встановити 130 км колючого дроту на кордоні, щоб підготуватися до можливої гібридної атаки на країну.

Про це повідомляє Міністерство оборони Естонії.

У заяві про Росію не згадується, однак у повідомленні уряду Естонії йдеться про укріплення східного кордону країни. А на сході Естонія межує саме з Росією.

Так Естонія реагує на скупчення мігрантів із Білорусі, зокрема, на кордоні з Польщею та Литвою.

«Білорусь продовжує свідомо посилювати гібридну атаку на польсько-литовський кордон, тому ми вживаємо необхідних заходів для захисту державного кордону Естонії», — сказав міністр оборони Лаанет.

Відомство також готове посилити охорону кордону, збільшивши кількість правоохоронців. Крім того, Лаанет зазначив, що Естонія направила до Литви безпілотники та підрозділ військової поліції, щоб допомагати захищати кордон. З 10 листопада Литва біля кордонів із Білоруссю запровадила надзвичайний стан.

А прем'єр-міністерка Кая Каллас заявила, що уряд Естонії на постійному контакті з урядом Польщі та в разі потреби допоможе захищати і її кордон.

Що відбувається на кордоні Білорусі та Польщі?

З початку листопада там загострилась криза через мігрантів, які через територію Білорусі хочуть потрапити до країн ЄС. Міністерство національної оборони Польщі заявляло про низку провокацій на кордоні, зокрема з боку білоруських прикордонників.

8 листопада у Польщі повідомили про «найбільшу спробу силового проникнення» мігрантів до країни. Увечері 9 листопада дві групи із декількох десятків мігрантів змогли прорвати паркани на кордоні й потрапили до Польщі з Білорусі, однак їх усіх затримали. А 14 листопада на територію Польщі проникли близько 50 мігрантів.

Мігранти прориваються через кордон, застосовуючи каміння, сльозогінний газ, лазери та стробоскопи. У прикордонній службі Польщі впевнені, що ними мігрантів забезпечують білоруси.

Наразі мігранти з країн Близького Сходу розбили біля білорусько-польського кордону табір. З боку Польщі кордон охороняють прикордонники, правоохоронці та військовослужбовці.

За даними РНБО, міграційна криза може торкнутися України, оскільки на території Білорусі перебувають 16 тисяч мігрантів.