Міністр зовнішньої торгівлі та інформаційних технологій Естонії Марті Куузік, якого підозрюють у домашньому насильстві, пішов у відставку наступного дня після призначення.

Про це повідомляє видання Delfi.

«У ситуації, яка склалася, уряд не зможе почати працювати й завершити свою програму. Тому міністр зовнішньої торгівлі та інформаційних технологій Марті Куузік подав заяву про відставку. Я передав її президентці Республіки», — зазначив прем'єр-міністр Естонії.

«Я хотіла би подякувати пресі та правоохоронним органам за роботу, яку вони зробили у вирішенні справи. Я бажаю миру сім'ї Куузіка і хочу, щоб поліція завершила цю справу», — сказала президентка Керсті Кальюлайд, прийнявши заяву міністра про відставку.

29 квітня, коли Куузік складав присягу, президентка Естонії Керсті Кальюлайд демонстративно встала і вийшла із зали під час присяги Куузіка, і він був змушений кланятись порожньому стільцю, а не президентці.

Після церемонії присяги уряду президентка заявила, що вважає для себе неможливим знаходитися в залі в той момент, коли на посаду міністра вступає людина, підозрювана в таких діях.

Нещодавно газета Eesti Ekspress опублікувала матеріал, згідно з яким Куузік має проблеми з алкоголем та неодноразово бив свою дружину. Вони розлучилися з нею у 2017 році, але видання стверджує, що в січні 2018-го Куузік зламав їй руку.

За фактом публікації про домашнє насильство розпочали кримінальне провадження, поліція і прокуратура перевіряють факти, описані у тексті.

Куузік заперечує всі звинувачення й стверджує, що інформація про домашнє насильство почала з’являтися після того, як з’ясувалося, що він стане міністром. Його колишня дружина спочатку погодилася спілкуватися з журналістами, але потім відмовилася, заявивши, що всі звинувачення стосовно її колишнього чоловіка — це спроба його очорнити.

Поділитись: