Етнічна група в М’янмі подала до суду на Facebook через ворожі висловлювання — вимагають $150 млрд компенсації
Британські та американські біженці рохінджа — етнічної групи М’янми — подали до суду на Facebook. Компанію, яка тепер називається Meta, звинувачують у тому, що вона роками дозволяє поширення ненависної та небезпечної дезінформації.
Про це повідомляє ВВС.
Рохінджа стверджують, що платформи Facebook пропагують насильство проти переслідуваної меншини. Тому вимагають компенсацію у понад 150 мільярдів доларів.
Британська юридична фірма, яка представляє деяких біженців, написала до Facebook листа, у якому стверджувала, що:
- алгоритми Facebook посилили мову ненависті проти народу рохінджа;
- компанія не інвестувала в модераторів і фактчекерів, обізнаних щодо політичної ситуації в М'янмі;
- компанія не видалила дописи або облікові записи, які підбурювали до насильства проти рохінджа;
- Meta не змогла вжити належних і своєчасних заходів, знехтувавши попередженнями благодійних організацій та ЗМІ.
У США адвокати подали юридичну скаргу на Facebook, звинувативши в тому, що компанія «бажає продати життя народу рохінджа». Вони посилаються на допис у Facebook, в якому йшлося: «Ми повинні боротися з ними так, як Гітлер боровся з євреями».
У 2018 році Facebook визнав, що зробив недостатньо для запобігання розпалюванню насильства та ненависті проти рохінджа. Це сталося після появи незалежного звіту, в якому йшлося про те, що платформа створила сприятливе середовище для поширення порушень прав людини.
Більше про рохінджа
Рохінджа ㅡ етнічна група у М'янмі, представники якої вважають себе корінними жителями території сучасного штату Ракхайн. Однак деякі історики вважають, що рохінджа переселилися до М'янми за часів Британської імперії. Протягом десятиліть рохінджа зазнавали дискримінації з боку уряду та громадськості.
У 2017 році військові М'янми розпочали насильницькі заходи в штаті Ракхайн після того, як бойовики рохінджа здійснили смертельні напади на поліцейські пости. Тисячі людей загинули, а понад 700 тисяч рохінджа втекли до Бангладешу.
У січні 2020 року Верховний суд ООН зобов’язав країну (де більшість мешканців — буддисти) вжити заходів для захисту членів спільноти рохінджа від геноциду. Проте армійці заявили, що воюють з бойовиками рохінджа і не чіпають цивільних.
Авторка: Юлія Костюкова
- Поділитися: