Компанія Facebook відкриватиме у додатку вікна з посиланнями на освітній контент, якщо користувач почне шукати у соцмережі інформацію про щеплення і відвідувати групи на цю тему. Функцію запускають у партнерстві з Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

Схожі нововведення анонсував і Instagram, передає CNN.

На тлі найбільшого за 27 років спалаху захворювань на кір, американським користувачам запропонують дізнатися про щеплення більше на сайті Центру по контролю і профілактиці захворювань США. В інших країнах Facebook порекомендує відвідати сайт Всесвітньої організації охорони здоров'я.

«Всесвітня організація охорони здоров'я і Facebook обговорювали протягом декількох місяців, як допомогти людям отримати доступ до достовірної інформації про вакцини і скоротити поширення помилкових даних», — розповів генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус.

Експерти у галузі суспільної охорони здоров'я вказали, що антивакцинний контент в Інтернеті грає важливу роль у зменшенні кількості щеплень проти деяких захворювань, що призводить до спалахів кору та інших небезпечних захворювань.

У березні керівництво Facebook почало боротися з дезінформацією про щеплення у соцмережах. Спільноти «антівакцінаторов» виключили із пошукових результатів, знизили їхній пріоритет у новинній стрічці, а також припинили публікувати рекламу із закликами відмовитися від щеплень.

Нагадаємо, згідно з результатами глобального дослідження The Wellcome Trust, половина українців не вірить у ефективність вакцинації. Це один із найнижчих рівнів довіри до щеплень в світі.

Глобальне дослідження щодо ставлення до щеплень охопило понад 140 тисяч людей зі 140 країн світу.

Всесвітня організація охорони здоров’я вважає відмову від вакцинації однією з 10 найбільших загроз для здоров’я людства.

За інформацією ЮНІСЕФ, Україна очолила список країн із найбільшим зафіксованим поширенням кору у 2018 році. Також до десятки увійшли Конго, Мадагаскар, Ліберія, Сомалі, Сербія, Грузія, Ємен і Румунія.

Поділитись: