У Міністерстві інформаційної політики України заявили, що адміністрація Facebook фактично потурає фейковим акаунтам, які Росія використовує для нанесення шкоди українському інформпростору.

У Міністерстві інформаційної політики України заявили, що адміністрація Facebook фактично потурає фейковим акаунтам, які Росія використовує для нанесення шкоди українському інформпростору.

Про це в коментарі «Інтерфакс-Україна» заявив заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін.

Водночас він наголосив, що в Україні вже існує вплив на громадську думку через соцмережі, «однак він ще не досяг свого піку».

«Насправді цей скандал (зі створенням релевантної інформації на підставі даних користувача Facebook - ред.) викрив те, що і так вже давно відбувається в інформаційному просторі, і в Україні зокрема. Крім того, останні блокування українських блогерів у Facebook показали, що соціальна мережа фактично потурає ботам, які держава-агресор використовує для нанесення шкоди українському інформпростору», — заявив він.

Золотухін допустив, що онлайн-платформа може стати інструментом впливу Росії на виборчу кампанію в Україні у 2019 році.

«Однак можливості запобігти такому впливу на передвиборну кампанію через Facebook в України, на даний момент, на жаль, немає. Це пов'язано з необхідністю співпраці соціальної мережі з українськими уповноваженими органами, обміном інформацією, з можливістю оскаржувати, наприклад, рішення по блокуванню», — пояснив заступник міністра.

Він також заявив, що адміністрація Facebook не зацікавлена ​​у співпраці з українськими уповноваженими органами: «і щоб це змінити, необхідно використовувати можливості для примусу компанії дотримуватися законів України».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий витік даних із Facebook: що треба знати про скандал із Cambridge Analytica.

Нагадаємо, гендиректора Cambridge Analytica відсторонили від роботи через звинувачення у використанні особистих даних 50 мільйонів користувачів Facebook і втручання в президентські вибори США 2016 року.

Пізніше ВВС заявила, що Cambridge Analytica займалася збором даних про Донбас на замовлення влади.

Поділитись: