Компанія Facebook повідомила про видалення мережі акаунтів та груп, пов’язаної з російськими спецслужбами, яка працювала здебільшого в Україні, а також у сусідніх країнах.

Про це йдеться в заяві Facebook.

Цю мережу створили для незаконного втручання у внутрішні справи інших країн, насамперед, України. У компанії наголосили, що не хочуть, аби їхні соцмережі використовували для маніпулювання людьми.

Так, до російської мережі входили 78 облікових записів Facebook, 11 сторінок, 29 груп та 4 облікові записи в Instagram.

Люди, які володіли цими акаунтами, вдавали з себе місцевих, використовуючи фальшиві дані.

Після розслідування у Facebook дійшли висновку, що це скоординована робота з розповсюдження неправдивої інформації, пов’язана з російськими військовими розвідувальними службами.

Як повідомляється, ця мережа розповсюджувала контент російською, українською та англійською мовами про місцеву політику, громадських діячів, нібито джерела зі Служби безпеки України, пов'язані з «етнічною напругою» в Криму та падінням «Боїнгу» MH17 на Донбасі. Деякі з цих людей представлялися журналістами й намагалися зв'язатися з політиками, громадськими діячами та журналістами.

Приклади публікацій з цієї російської мережі:

Нагадаємо, у вересні Facebook видалив велику ферму ботів в Україні, в якій, зокрема, були сторінки видань із сумнівною репутацією.

Також у Facebook обіцяли, що у 2020 році запустить в Україні програму з фактчекінгу.

Поділитись: