Компанія Facebook заявляє, що «допустила хакерську атаку» на соцмережу, унаслідок якої було отримано доступ до особистих сторінок близько 50 мільйонів людей, ще близько 90 мільйонів радять вжити заходів щодо своєї безпеки.

Компанія Facebook заявляє, що «допустила хакерську атаку» на соцмережу, унаслідок якої хакери отримали доступ до особистих сторінок близько 50 мільйонів людей. Ще близько 90 мільйонам користувачів радять вжити заходів щодо своєї безпеки.

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій у блозі Facebook.

Через уразливість системи безпеки Facebook хакери могли «перехоплювати записи користувачів і бачити їх найбільш особисту інформацію».

Проблема пов'язана з інструментом «переглянути як», який дозволяє бачити власні профілі від імені інших користувачів.

Як стверджують у компанії, використовуючи цю функцію, хакери могли викрасти «токен доступу», який захищає облікові записи, а потім увійти у них, пояснили у Facebook.

Компанія каже, що знайшла помилку 25 вересня і лише зараз почала власне розслідування. У Facebook сподіваються, що зможуть з'ясувати, як «була використана помилка і ким».

Повідомляється, що Facebook проінформував правоохоронців і наразі помилка виправлена.

Також Facebook повністю відключив функцію «переглянути як».

Зазначимо, що вранці 28 серпня низка користувачів Facebook по всьому світу почали повідомляти, що соцмережа викинула їх з власних акаунтів та пропонувала увійти знову. Про такі «викидання» повідомили також і користувачі з України.

«А кого вночі/зранку викинуло з фейсбуку і пропонувало авторизуватись заново? Підозрюю, що я такий не один», — повідомив користувач Павло Островський.

«Схоже, тут вночі Фейсбук вилогінив усіх юзерів, і зранку, без різниці, на якому девайсі, треба було заходити знову. Фахівці з цифрової безпеки не знають, в чому річ», — написав у Twitter журналіст Остап Яриш.

Нагадаємо, 2 серпня директор з безпеки Facebook подав у відставку. Алекс Стамос назвав три роки роботи «дуже важким періодом». Тепер він викладатиме у Стенфордському університеті.

Діяльність Стамоса раніше піддали критиці у зв’язку зі скандалом з компанією Cambridge Analytica, яка незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів соцмережі та могла вплинути на вибори багатьох країн світу, зокрема й президентські вибори у США 2016 року, оскільки працювала над президентською кампанією Дональда Трампа.

Цукерберг визнав помилки на фоні скандалу про використання особистих даних. Facebook закрив доступ до будь-яких послуг для компанії Cambridge Analytica. 

Засновник Facebook втратив понад $5 млрд через виток даних 50 млн користувачів Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий витік даних із Facebook: що треба знати про скандал із Cambridge Analytica.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile