Фото:

Instagram

Facebook представив свій сервіс коротких музичних роликів Reels, який уже почав діяти у США та ще 50 країнах. Він працюватиме в межах додатку іншої соцмережі компанії — Instagram. Про це повідомляє Instagram у своєму блозі.

На відміну від інших популярних продуктів Facebook, Reels більше зорієнтований на творців контенту. Він дозволяє створювати короткі відео для мобільних екранів із додаванням спецефектів та музики.

Своїм функціоналом Reels повторює іншу популярну соцмережу — TikTok, яка належить китайській компанії ByteDance. Раніше керівник TikTok Кевін Маєр завуальовано звинуватив Facebook у плагіаті та нечесній конкуренції.

«Хочете запустити продукт, який конкуруватиме з нашим, — будь ласка, вперед. Facebook навіть запускає ще один фактично злизаний із нашого продукт — Reels, хоча інша їхня спроба зробити те саме провалилася», — йшлося в заяві Маєра.

Що це за Reels?

Це фактично функція Instagram — але не соцмережі, а мобільного додатку, через який вона працює (а він встановлений на понад мільярд пристроїв). Випробування Reels почалося в 2018 році в Бразилії, а пізніше сервіс протестували у Франції, Німеччині та Індії.

Відсьогодні він буду доступний у понад 50 країнах, зокрема США, Індії, Бразилії, Франції, Німеччині, Японії, Великій Британії, Австралії тощо. На сайті Instagram конкретного переліку країн не вказано, тому сказати, чи доступний Reels в Україні, не можна. Хоча в довідці соцмережі є сторінка Reels українською.

Функція дозволить користувачам створювати 15-секундні короткі ролики й редагувати їх за допомогою вбудованих засобів, а також накладати на них музику з готової бібліотеки. Головна фішка Reels — використання технології доповненої реальності. Її в конкурента TikTok немає.

А що там із TikTok?

TikTok є однією з найпопулярніших платформ у світі: лише за березень 2020 року, за даними порталу SensorTower, її завантажили 65 мільйонів людей у світі. Загалом же з часу створення у 2017 році її встановили понад 2 мільярди разів.

Але у США справи в TikTok ідуть так собі. Через китайське коріння американські топпосадовці — включно з президентом Дональдом Трампом — вимагають закриття сервісу чи його продажу американській компанії. Трамп навіть оголосив дедлайн: або TikTok «американізується» до 15 вересня, або у США його заблокують.

Нещодавно Microsoft підтвердив чутки, що деякий час гуляли на ринку: він справді веде перемовини про купівлю TikTok. За оцінками CNBC, сервіс обійдеться американській компанії в 10-30 мільярдів доларів.

Поділитись: