Керівник TikTok Кевін Маєр оголосив про відкриття своїх алгоритмів для фахівців: так вони зможуть відстежувати модерацію контенту в реальному часі й переконатися, що «китайське походження» компанії не несе загрози для користувачів соцмережі.

Про це йдеться в заяві Кевіна Маєра, наданій пресслужбою TikTok.

Керівник соцмережі вважає, що всі компанії повинні розкрити свої «алгоритми, політику модерації та потоки даних» регуляторам.

Сам TikTok уже відкрив Центр прозорості й підзвітності, де «експерти можуть відстежувати за модерацією контенту в режимі реального часу й проаналізувати код, на основі якого діють алгоритми».

«Хочете запустити продукт, який конкуруватиме з нашим, — будь ласка, вперед. Facebook навіть запускає ще один фактично злизаний із нашого продукт — Reels, хоча інша їхня спроба зробити те саме провалилася», — йдеться в заяві.

Маєр також закликав зосередитися на чесній та відкритій конкуренції заради користувачів, а не «шкідливих атаках із боку нашого конкурента — а саме Facebook, — замаскованих під патріотизм і покликаних покласти край нашій присутності у США».

TikTok — це створений у 2017 році проєкт китайського стартапу ByteDance, соцмережа з короткими відео (15-60 секунд) з музикою на найрізноманітніші теми. В основному нею користується молодь.

TikTok є однією з найпопулярніших платформ у світі: лише за березень 2020 року, за даними порталу SensorTower, її завантажили 65 мільйонів людей у світі. Загалом же з часу створення її встановили понад 2 мільярди разів.

  • На початку липня державний секретар США Майк Помпео натякнув, що у США розглядають можливість повної заборони TikTok. Серед причин — начебто його співпраця з владою Китаю.
  • 11 липня керівництво компанії Amazon випустило розпорядження для співробітників видалити додаток TikTok з усіх пристроїв, що мають доступ до корпоративної пошти. Потім, щоправда, заявили, що наказ був помилковим.
  • Раніше TikTok і ще 58 китайських додатків заборонила Індія на тлі зростання напруження між двома країнами. Приводом до цього став інцидент на спірній прикордонній території, внаслідок якого загинули щонайменше 20 індійських військових.
Поділитись: