Президент Путін продовжує поширювати міф, який вигадав, аби пояснити світу кризу довкола України. Згідно з цим міфом, саме Захід спровокував нову Холодну війну, а міжнародні санкції не так вже й сильно зачепили квітучу економіку Росії. Цю історію він розповідав і минулого тижня на бізнес-форумі у Санкт-Петербурзі, пишуть у редакційній статті New York Times. Туди завітали щонайменш 24 керівники західних компаній, при тому, що деяким із них їхні уряди радили цього не робити.

Утім попри вміння пана Путіна використовувати західних менеджерів із власною метою, він випромінює скоріш відчай, ніж упевненість в тому, що переможу у конфронтації із Заходом, зазначає видання.

З того моменту, як НАТО та ЄС довелося реагувати на анексію Криму, він намагався розділити трансатлантичний альянс, а дехто вважає, що його справжня мета — розвалити цей союз. І хоча європейці дійсно розхлдяться у думках стосовно того, наскільки саме треба ізолювати Росію, агресія Путіна — це саме те, що забезпечує єдність у вирішальні моменти, пише NYT.

Попри запевнення Путіна в тому, що Росія віднайшла внутрішні сили протистояти санкціям та падінню цін на нафту, інвестицію призупинено, капітал тікає з країни, а економіка неухильно занурюється у рецесію. Втім одним із найбільш тривожних аспетків цього конфілкту лишається ядерна загроза. Днями Путін заявив, що російський арсенал поповниться 40 новими міжконтинентальними балістичними ракетами. Втім і НАТО вдалося до певних кроків, аби убезпечити своїх союзників від військової загрози. Крім озброєнь та військових ротацій у країнах, що межують з Росією, інсують плани розмістити танки та інше важке озброєння у країнах Прибалтики та Східної Європи. Якщо Путін не стане обережнішим, може зіштовхнутися саме з тим, проти чого весь час так сильно виступав — НАТО, щільніше запарковане біля кордонів Росії. Не тому, що альянс саме туди й цілився, а тому що Росія не лишила йому іншого вибору. А такий сценарій, зазначає видання, не є в інтересах ані Росії, ані Заходу.

Янукович на BBC

Британська служба BBC взяла інтерв'ю в екс-президента України Віктора Януковича. Розмова з кореспондентом Гебріелом Гейтхаусом стала фактично першим інтерв'ю західним ЗМІ після втечі Януковича з України. У ньому він визнав, що частково несе відповідальність за розстріли мітингувальників на Майдані, хоча вкотре повторив, що наказів відкривати вогонь не давав. Анексія Криму, за словами Януковича — це факт, а його повернення — нереалістичне. Тоді як Донбас, за його словами, має залишатися у складі України. Гейтхаус встиг окремо поговорити і про Межигір'я, власником якого, запевняє Янукович, він був лише частково.

ООН звинувачує Ізраїль та ХАМАС у можливих військових злочинах під час конфлікту у Газі 2014-го

Про це пише британська The Guardian. Комісія призначена Радою з питань прав людини ООН наполягає: винні у військових злочинах - якщо вину буде доведено, мусять відповідати перед законом.

Комісія, очолювана колишнім верховним суддею Нью-Йорка Мері МакГован Девіс запевняє: про можливі військові злочини лідери країни не могли не знати. Так само як і про те, що їхня відмова змінювати курс конфілкту призведе до масштабних втрат серед мириного населення.

В свою чергу Ізраїль, який відмовився співпрацювати з комісією у цій справі, наполягає, що слідство не розрізняє “моральної поведінки” Ізраїлю та “терористичної загрози”, із якою він змушений боротися.

ХАМАС також відкидає звинувачення, запевняючи, що ціллю ударів були ізраїльські військові об'єкти, а не мирне населення.

Утім комісія напологяє, що зібрала достатньо доказів порушень норм міжнародного та гуманітарного права обома сторонами конфілкту. Доповідь комісії вказує на те, що Ізраїль, зокрема, міг цілеспрямовано відкривати вогонь по житлових кварталах і вимагає більше інформації від керівництва країни щодо того, як саме ухвалювалися рішення стосовно військових цілей. Так, дані комісії свідчать, що час військових ударів співпадав з часом, коли у житлових кварталах найімовірніше знаходилося якомога більше людей — часом, коли по домівках збиралися цілими родинами.

У ході конфлікту в Газі влітку 2014-го року загинули 73 ізраїльтянина та понад 2, 250 палестинців.

Поділитись: