Життя

ФБР не знайшло підстав для справи проти Клінтон через поштовий скандал

Життя/ФБР не знайшло підстав для справи проти Клінтон через поштовий скандал
Зберегти
Вигляд

ФБР буде рекомендувати Департаменту юстиції не порушувати кримінальну справу щодо екс-держсекретарки та ймовірного кандидата в президенти США від Демократичної партії Гілларі Клінтон.

Про це повідомив директор відомства Джеймс Комі, передає Reuters.

За його словами, Федеральне бюро розслідувань США протягом року розслідувало використання Клінтон на посаді держсекретарки для відправки електронної пошти приватного сервера і дійшло висновку, що це не привід для відкриття кримінальної справи.

Він зазначив, що слідчі виявили прецеденти «вкрай необережного» поводження з електронною поштою, оскільки щонайменше 110 листів містили інформацію, яка була секретною на момент їх відправлення.

Голова ФБР додав, що «жоден раціональний прокурор» не висуватиме звинувачення проти Клінтон, яка в 2 липня добровільно прийшла на 3,5-годинний допит у Вашингтоні. При цьому Комі сказав, що «прецедент можливого порушення Статуту щодо секретної інформації» мав місце.

Нагадаємо, Гілларі Клінтон не користувалася службовою електронною поштою під час роботи в Держдепі. Також співробітники Держдепу не зберігали її листування на офіційних серверах відомства, що викликало критику з боку представників Республіканської партії щодо можливого витоку інформації.

Клінтон пошкодувала про це, хоч і запевняла, що її електронна пошта, яка зберігалася на cервері, встановленому в її помешканні в штаті Нью-Йорк, є надійно захищеною від хакерських кібернападів.

Окрім того, за твердженням Клінтон, вона не пересилала електронною поштою жодних таємних документів, тож порушення безпеки даних, на її думку, не було.

Згодом, з огляду на різку критику, Клінтон вирішила передати правоохоронцям свій особистий сервер, на якому зберігалася її пошта під час роботи держсекретаркою США.

Читайте також у нашому матеріалі про те, хто з кандидатів у президенти США вигідніший Україні: Трамп чи Клінтон?

Пов`язані новини