Фейкова довідка та неправда про участь у конференціях: у Bihus.Info проаналізували дисертацію Киви

У своїй кандидатській дисертації депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Ілля Кива використав довідку з фейковим підписом і вказав наукові конференції, у яких участі не брав.

Про це йдеться в матеріалі журналіста Bihus.Info та ведучого hromadske Данила Мокрика.

Так, щоб успішно захистити дисертацію, перед цим необхідно опублікувати низку наукових статей і виступити на наукових конференціях. Однак у своїй дисертації Кива вказав неправду про публікації матеріалів із виступів на науково-практичних конференціях: депутат називав ті сторінки збірників, яких насправді не було.

Наприклад, він писав, що матеріал із виступів опублікований у збірнику на сторінках 152-154, однак у самому збірнику насправді було всього 144 сторінки.

Також для захисту дисертації депутат надав низку довідок, які нібито підтверджують, що свої наукові напрацювання Кива застосовує на практиці. Один із таких документів видала громадська організація «Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління». Але у Bihus.Info з'ясували, що підпис на цій довідці — підроблений.

Коли журналіст звернувся до цієї громадської організації по коментар, відповіді не отримав. Проте через два дні інститут, де мав захищати роботу Кива, змінив файл із дисертацією — там вказали зовсім інше прізвище людини, яка підписувала довідку.

Проте старий файл в інституті не видалили — у Bihus.Info знайшли на сайті одночасно дві дисертації Киви, одна з яких містить фальшивий підпис.

Журналіст з'ясував, що виконавчою директоркою ГО «Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління» є офіційна опонентка Киви на захисті дисертації.

Крім того, у своїй роботі депутат вдавався до вживання вигаданих термінів та неправильно посилався на першоджерела.

Що передувало?

26 квітня Кива захистив кандидатську дисертацію з державного управління. Тепер він може отримати новий науковий ступінь — схвалити це має Міністерство освіти і науки.

Тема дисертації Киви — «Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)».

Зазначимо, що наявність звання кандидата наук, зокрема, дає доплати до зарплат на державних і педагогічних посадах.

Захист відбувався у державному Інституті підготовки кадрів держслужби зайнятості. Журналістів на нього пропускали за списками, які погоджував помічник народного депутата.