Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86» у 2019 році у Славутичі не буде. За словами організаторів, вони втомилися від звітів, пошуку фінансування та непевності.

Відповідну заяву розмістили на сайті фестивалю.

«Фестиваль бере паузу і йде на канікули, з яких може повернутися або не повернутися», — ідеться в ній.

У своєму некороткому зверненні організатори «86» розповідають, що за 5 років існування проекту їм вдалося показати у Славутичі близько сотні фільмів, відкрити нові імена в українському кіно (показати документальні фільми Анни Калініченко, Наталії Машарової та Анатолія Ульянова, Поліни Мошенської та інших), спродюсувати 49 коротких фільмів і «налякати» корупціонерів.

За час роботи, ідеться у заяві, фестиваль зіштовхувався з несталим фінансуванням, бюрократичною тяганиною та вимогою хабара.

Нині ж, вказують організатори, вони втомилися від «непевності, нескінченних аплікаційних заявок та звітів»:

«Ми втомилися від ефемерності результату: цілий рік роботи заради п’яти чудових днів, якими ми навіть не могли насолодитися. Ех, а нам так би хотілося з’їздити на «86»!»

Про яку вимогу хабара йшлося?

Організатори «86» звинуватили чиновника Українського Центру Культурних Досліджень у вимаганні хабара. Згідно із заявою, заступник директора центру Євген Ковальський вимагав у отримувача гранту 30 тисяч гривень, щоб «компенсувати послуги з адміністрування проекту». Організатори фестивалю вважають це спробою «держслужбовця отримати відкат».

На час розслідування самого чиновника Євгена Ковальського відсторонили від обов’язків.

Фестиваль «86» став переможцем конкурсу Міністерства культури «Малі міста — великі враження», метою якого є підтримка культурних ініціатив у регіонах. Згідно з грантовою програмою переможці конкурсу отримують 500 тисяч гривень. Проведенням конкурсу займався УЦКД

Поділитись: