Олексій Левін (Москаленко) — підозрюваний в організації нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк в залі Апеляційного суду міста Бургас 11 березня 2020 року
Фото:

Вікторія Рощина, hromadske

Підозрюваний в організації нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк Олексій Левін планує звертатися до Європейського суду з прав людини проти Болгарії, яка вирішила екстрадувати його в Україну.

Про це він повідомив hromadske у залі Апеляційного суду міста Бургас. 

Саме через це, за його словами, він і подавав апеляцію, а не через небажання повертатися до України.

«Це не те що моя принципова позиція, що я не хочу повертатися до України. От якщо ви спілкувалися з моїм адвокатом, він напевно пояснив юридичні моменти. Річ у тім, що у цій справі Генеральної прокуратури допущено дуже багато помилок. І ми це зробили, щоб мати можливість звернутися до Європейського суду. Якби я одразу здався, ми б цього не змогли», — сказав Левін та додав, що якби він боявся їхати в Україну, можна було знайти можливості цього не робити — «Якби я боявся, я б не повернувся. Повірте, є дуже багато можливостей залишитися тут». 

Болгарський захисник Левіна Пламен Мавров у суді наголошував на тому, що запит від України на екстрадицію було подано 20 січня фактично органом, якого наразі немає — генеральною прокуратурою, адже з 2 січня утворився новий — Офіс генерального прокурора. Також захист додав, що відповідно до додатків Європейської конвенції про екстрадицію, запитувати від України осіб під час досудового розслідування може саме Генеральна прокуратура. Ще адвокат наголосив нібито на наявності двох схожих проваджень щодо Левіна і йому незрозуміло для якого його запитують.

Раніше, колишній болгарський адвокат Левіна Кирило Топалов, від якого 9 березня відмовився підозрюваний, пояснив, що його підзахисний не хотів затягувати процес і не просив про це його.

«Якби він мені сказав — «затягуй», я міг би це зробити, бо я мав для цього підстави. Але він сказав — «не треба». Це його рішення. І водночас він не хотів, щоб я брав на себе таку відповідальність — не говорити про усі помилки, які знайшов. Тому він відмовився», — сказав Кирило Топалов.

Також у коментарі hromadske Левін зазначив, що не має жодного стосунку до злочину проти Гандзюк та буде доводити це в українському суді.

«Я можу впевнено сказати, що до цього злочину, я не маю жодного стосунку. Більше я скажу вже в Україні. Я маю дуже багато заяв», — сказав Левін.

Нагадаємо, 24 січня працівники правоохоронних органів Болгарії разом із представниками Офісу Генерального прокурора та Служби безпеки України затримали Олексія Левіна-Москаленка. У болгарській поліції повідомили, що Левін змінив зовнішність, щоб його не впізнали. Його вдалося ідентифікувати за відбитками пальців. 27 січня Левіна взяли під варту на 40 днів.

21 лютого суд Болгарії дозволив екстрадувати Олексія Левіна-Москаленка до України.

11 березня Апеляційний суд Болгарії відхилив скаргу захисту Левіна, який просив відмовити в екстрадиції.

Нагадаємо, 31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні

Поділитись: