Підозрюваний в організації нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк Олексій Левін (Москаленко) в залі Апеляційного суду міста Бургас,11 березня 2020 року
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

Апеляційний суд болгарського міста Бургас відхилив апеляційну скаргу захисту щодо екстрадиції Олексія Левіна (Москаленка), підозрюваного в організації нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк.

Про це повідомляє журналістка hromadske із зали суду.

Суд відмовив у задоволенні скарги, пояснивши, що Болгарія не має права судити Левіна, тому що злочин, за яким його підозрюють, був скоєний на території України. Не видати його «не мають права відповідно до болгарського закону про екстрадицію». 

Тож тепер Олексія Левіна найближчим часом мають передати Україні, і вже Шевченківський суд Києва обиратиме йому запобіжний захід за підозрою в організації нападу на Катерину Гандзюк.

Під час засідання новий болгарський адвокат підозрюваного Пламен Мавров просив визнати рішення суду першої інстанції неправильним, оскільки в проханні української сторони про екстрадицію йдеться про генеральну прокуратуру, а наразі в Україні діє Офіс генерального прокурора.

«Не зрозуміло, хто запитує зараз Олексія Левіна. Я думаю, що Окружний суд не вивчив достатньо документацію, тому вважаю рішення щодо екстрадиції неправильним», — сказав він.

Прокурор Апеляційної прокуратури Йовета Григорова просила відхилити апеляційну скаргу адвоката та наголосила на тому, що Болгарія не має підстав не видати Левіна Україні.

«Відповідно до болгарського закону щодо екстрадиції, немає підстав не видавати його Україні. Злочин, про який йдеться, скоєно не на території Болгарії. Справа щодо нього в Україні не є воєнною чи політичною, а також він не переслідується за релігійними та національними поглядами», — заявила вона.

Сам Олексій Левін підтримав свого адвоката: «Мій захисник юридично все обґрунтував. Я не хотів би бути виданим в Україну, але ухвалюйте рішення по совісті».

Згодом у коментарі hromadske підозрюваний пояснив, що подавав апеляцію для того, щоб в майбутньому мати можливість звернутися до Європейського суду з прав людини з позовом проти Болгарії. 

«Якби я боявся, я б не повернувся, повірте мені. Є дуже багато способів тут залишитися», — сказав Олексій Левін та додав, що не вважає себе винним у злочині, в якому його підозрюють в Україні.

Нагадаємо, 24 січня працівники правоохоронних органів Болгарії разом із представниками Офісу генерального прокурора та Служби безпеки затримали Олексія Левіна-Москаленка. У болгарській поліції повідомили, що Левін змінив зовнішність, щоб його не впізнали. Його вдалося ідентифікувати за відбитками пальців. 27 січня Левіна взяли під варту на 40 днів.

21 лютого суд Болгарії дозволив екстрадувати Олексія Левіна-Москаленка до України. Захисник Левіна Михайло Величко заявив, що подаватиме апеляцію та додав, що йому відомо про приїзд до підзахисного адвокатів Владислава Мангера — Андрія Мурашкіна та Дмитра Ільченка. Адвокати Мангера спростували інформацію про візит до підозрюваного, однак наголосили на тому, що мають намір його допитати. 

Апеляційне засідання 9 березня перенесли через відмову Левіна від болгарського адвоката. Згодом його колишній адвокат Кирил Топалов у коментарі hromadske пояснив, що він це зробив для того, щоб не затягувати процес.

Нагадаємо, 31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні

Поділитись: