Руслан Зейтуллаев, якого повторно судять в Росії у справі «Хізб ут-Тахрір», вимагає припинити переслідування кримських татар і передачі його Україні.

Один з фігурантів справи «Хізб ут-Тахрір» Руслан Зейтуллаев, якого повторно судять в Північнокавказькому військовому окружному суді Росії, оголосив безстрокове голодування.

Про це повідомив у Facebook журналіст Антон Наумлюк.

За словами журналіста, Зейтуллаєв висунув ряд вимог, в числі яких припинення переслідування кримських татар і закриття політично мотивованих кримінальних справ проти них.

Також Зейтуллаев просить допустити до нього представника Міністерства закордонних справ України і передати його та інших фігурантів у справи «Хізб ут-Тахрір» Україні.

«Прошу шановний суд розглянути дане клопотання і прийняти процесуальне рішення. Я не знаю, скільки часу потрібно для досягнення бажаного результату, але для мене, напевно, немає іншої альтернативи висловити своє здивування навколо даного кримінального судочинства», — заявив він.

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична організація, яка закликає до об'єднання всіх мусульманських країн в халіфат, але відкидає терористичні методи боротьби. В рамках українського законодавства «Хізб ут-Тахрір» є легальною організацією. В Росії діяльність організації заборонена з 2003 року.

У січні 2015 року з справі про організацію «Хізб ут-Тахрір» в Криму були арештовані Руслан Зейтуллаев, Нурі Примов, Рустем Ваит. Пізніше — Ферат Сайфуллаев, в лютому 2016 року — Емір-Усеин Куку, Енвер Бекіров, Муслім Алієв і Вадим Сірук.

У січні 2017 року трьох фігурантів справи «Хізб ут-Тахрір» етапували з СІЗО, Зейтуллаев чекає перегляду справи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Меджліс кримськотатарського народу подав позов проти РФ в Європейський суд

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: