ENRU

Фігурант справи «Хізб ут-Тахрір» Зейтуллаєв припинив голодування – адвокат

Data?1495956673
Фото: Антон Наумлюк

Фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» Руслан Зейтуллаєв 26 травня припинив своє друге голодування через бажання тримати пост у священний для мусульман місяць Рамадан.

Про це на зборах громадського об'єднання «Кримська солідарність» в Старому Криму повідомив адвокат Едем Семедляєв, передає «Крим.Реалії».

За інформацією адвоката, стан здоров'я Руслана Зейтуллаєва не погіршився в результаті вже витриманих ним двох голодувань.

«Він дякує всім за підтримку, за те, що багато турбуються за його здоров'я. Повідомив, що здоров'я його більш менш нормальне. Два тижні тому ми відвідували його, спілкувалися з ним. З першого голодування він нормально вийшов, каже, що взагалі ніяких проблем не було, а тому вирішив далі боротися і оголосив майже відразу другу голодування, яке тривало 12-13 днів», – зазначив адвокат.

Нагадаємо, Північно-Кавказький окружний військовий суд 7 вересня 2016 року виніс вироки Руслану Зейтуллаеву, Ферат Сайфуллаєвій, Рустему Ваітову і Нурі Примову, визнавши їх винними в причетності до забороненої в Росії терористичної організації «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі» і створенні в Криму її осередків.

Їх засудили до п’яти років позбавлення волі. Підсудні провину не визнали.

27 грудня 2016 року Верховний суд Росії скасував вирок Зейтуллаеву і відправив справу на новий розгляд.

Держобвинувач Геннадій Труханов під час дебатів попросив засудити Зейтуллаева до 17 років колонії. Підсудному інкримінуються «вербування прихильників, організація і проведення зборів «Хізб ут-Тахрір», а також вивчення членами осередку літератури забороненої організації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа «Хізб ут-Тахрір»: таємний свідок обвинувачення і призначені адвокати кримських татар.

 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram