Один з обвинувачених у справі про викрадення, катування майданівців у січні-лютому 2014 року — Сергій Чемес — уклав угоду зі слідством про визнання винуватості за всіма статтями, котрі йому інкримінують.

Один з обвинувачених у справі про викрадення, катування майданівців у січні-лютому 2014 року — Сергій Чемес — уклав угоду зі слідством про визнання винуватості за всіма статтями, котрі йому інкримінують.

Про це із зали засідань передає кореспондентка Громадського.

Йдеться про пособництво у викраденні, катуванні майданівців, перешкоджанні мирним зібранням, а також хуліганство. Чемесу загрожувало до 10 років позбавлення волі.

Наразі ж його засудили до 3 років і 3 місяців позбавлення волі. Вирок вступить у силу через місяць.

Також Чемесу зарахують термін відбутий ним в ІТТ, а також на нього розповсюдиться так званий закон Савченко (1 рік за два). В ІТТ Чемес перебував протягом 1,5 року.

Тож загалом Чемес відбуде під вартою близько 2 місяців.

У прокуратурі наголосили, що чоловік одразу після затримання активно співпрацював зі слідством, давав викривальні покази проти інших фігурантів справи «тітушок».

Зокрема, його покази стали вагомими для встановлення вини Крисіна , Сєрова , Чередника, Хачатряна. Також в прокуратурі зазначили, що він безпосередньо не здійснював насильницьких дій стосовно Іваненка та не застосовував зброї до Веремія, а тримав його, поки не підбігли інші «тітушки». Також Чемес не був раніше судимим та має на утриманні трьох неповнолітніх дітей.

Укладена угода також зобов'язує Чемеса і надалі спіпрацювати зі слідством, надавати викривальні покази.

Також під час засідання до Чемеса звернулись потерпілі — Світлана Кирилаш та Катерина Веремій, попросивши його «усвідомити тяжкість скоєного злочину, більше так не чинити та співпрацювати зі слідством».

За даними слідства Сергій Чемес працював у охоронній фірмі Юрія Крисіна «П'ятий регіон».

Адвокати Чемеса сказали, що не оскаржуватимуть рішення суду.

У справі щодо іншого підозрюваного в цій справі Юрія Крисіна оголошена перерва до 12 вересня. Захисники обвинуваченого звернулися до суду із заявою, щодо слухання справи відпочатку з підготовчого засідання.

Тепер він лишається єдиним обвинуваченим у справі.

Його адвокати звернулися до суду із заявою, щодо слухання справи з підготовчого засідання.

Крисіну інкримінують 4 злочини передбачені статтями:

  • 27 (підбурювання та пособництво у вчиненні злочину),
  • 146 (незаконне позбавлення волі, викрадення людини вчинене з корисливих мотивів щодо двох чи більше осіб),
  • 127 (катування з метою примусити потерпілого чи іншу особу
    чинити дії, що суперечать їх волі),
  • 296 (хуліганство вчинене групою осіб),
  • 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів, демонстрацій).

За організацію та пособництво у злочині щодо викрадення майданівців з 19 по 22 січня 2014 Юрій Крисін отримав 200 тисяч доларів від Олексія Чеботарьова, 15 тисяч віддав Сергію Чемесу, котрий за відсутності Крисіна у країні координував дії «тітушок».

Крисіну за цими звинуваченнями загрожує до 10 років позбавлення волі. Чемесу інкримінують ті ж статті та ще 2 ч. статті 296, йому також загрожує до 10 років позбавлення волі .​

Сергій Чемес провину визнав і активно співпрацює зі слідством. Крисін заперечує свою провину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Почати спочатку: як суд «обнулив» справу тітушок Крисіна й Чемеса

У липні Юрію Крисіну та Сергію Чемесу, обвинуваченим у викраденні та катуванні майданівців, продовжили термін тримання під вартою до 13 вересня включно. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Тітушки» Майдану: що відомо про справу викрадення та катування людей взимку 2014-го

Поділитись: