Інтронізація предстоятеля Православної Церкви України митрополита Епіфанія в Софійському соборі у Києві, 3 лютого 2019 року
Фото:

EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Епіфанія офіційно звели на престол предстоятеля Православної церкви України 3 лютого в Софійському соборі.

Від моменту інтронізації Епіфаній повноцінно став митрополитом Київським і всієї України.

На церемонію сходження на престол прибули представники Вселенського патріархату, Української православної церкви у США, у Канаді, а також президент України Петро Порошенко зі своєю дружиною Мариною Порошенко.

Не прибув на церемонію колишній предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет. Лікарі заборонили йому знаходитися поза лікарнею через погіршення стану здоров'я, зазначив представник ПЦУ архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

«Він зараз знаходиться під постійним наглядом лікарів, але прислав своє письмове вітання», — сказав архієпископ.

Як розповів Епіфаній «Радіо Свобода», після інтронізації відбудеться перше засідання Синоду Православної церкви України. На засіданні мають розглянути юридичні питання, зокрема узгодження і затвердження керівних органів.

Церемонія інтронізації відбулася у день народження самого Епіфанія — йому виповнюється 40 років.

Предстоятелем Православної церкви України Епіфанія обрали 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві.

Єпископ Константинопольської православної церкви, митрополит Еммануїл Галльський (другий праворуч) біля Софійського собору у день інтронізації предстоятеля Православної Церкви України митрополита Епіфанія, Київ, 3 лютого 2019 року
Фото:

Громадське

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України. 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.

7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

Поділитись: