Філарет запросив Епіфанія вшанувати пам'ять священномученика Макарія у Володимирському соборі
Почесний патріарх Православної церкви України Філарет запросив предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія вшанувати пам'ять священномученика Макарія у Володимирському соборі у Києві.
Про це йдеться в повідомленні патріарха Філарета на сторінці у Facebook.
«До мене дійшла інформація із засобів масової інформації, що Ви висловили незадоволення тим, що я не запросив Вас на святкування пам’яті святого священномученика Макарія, митрополита Київського. Причина полягає в тому, що Ви, після обрання Вас Предстоятелем УПЦ, жодного разу зі мною не звершували Божественну літургію - протягом п’яти місяців. У мене виникла думка, може вона помилкова, що Ви вважаєте приниженням для себе служити з Патріархом Філаретом?», — йдеться в повідомленні.
Так, згідно з інформацією, митрополит Епіфаній вирішив послужити літургію у Дніпрі чи Маріуполі і «там зібрати архієреїв нашої Церкви на противагу святкуванню в м.Києві у Володимирському соборі, де перебувають святі мощі священномученика Макарія».
«Тому, оскільки своїм незадоволенням Ви висловили бажання взяти участь у святкуванні покровителя нашої Української православної церкви священномученика Макарія, митрополита Київського, я з радістю запрошую Ваше Блаженство на свято святителя Макарія у кафедральному патріаршому соборі 14 травня 2019 р., де ми щорічно збираємося всім єпископатом для утвердження нашої єдності і зміцнення нашої Церкви», — наголосив Філарет.
Раніше Філарет заявив, що Київський патріархат не ліквідований після створення об'єднаної помісної православної церкви.
Крім того, він заявив, що незадоволений статусом митрополії для ПЦУ та вважає себе патріархом.
Нагадаємо:
- 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.
- 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України. 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.
- 7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
- Поділитися: