Почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що Київський патріархат не ліквідований після створення об'єднаної помісної православної церкви.

Про це він розповів у коментарі ТСН телеканалу «1+1».

«Київський патріархат не ліквідований. Це хочуть подати, що він ліквідований. Ліквідувати Київський патріархат може той, хто його створив (тобто сам Філарет — ред.)», — сказав Філарет.

Проте на наступний день після Об'єднавчого собору (на якому обрали предстоятеля ПЦУ Епіфанія) речник КП архієпископ Євстратій Зоря заявив — Київський патріархат та Автокефальна церква об'єдналися та постановили про саморозпуск.

«Перед початком Об'єднавчого собору дві церкви, які взяли участь в об'єднанні (це Київський патріархат і Автокефальна церква), провели свої Собори та постановили саморозпуск і шляхом злиття утворили єдину помісну церкву. Юридично ця нова церква є спадкоємицею й автокефальної церкви, й Київського патріархату», — сказав архієпископ.

Також ТСН зазначає, що в мережі з'явилися копії запрошень на зустріч з Філаретом, зроблені на бланках КП.

За даними медіа, Філарет «збирає архієреїв, аби обговорити перспективи відновлення Київського патріархату, який би Філарет волів сам очолити».

Обраний предстоятель ПЦУ Епіфаній назвав ідеї щодо відновлення КП «шляхом у нікуди та шляхом в ізоляцію».

Раніше Філарел заявляв, що він незадоволений статусом митрополії для ПЦУ та вважає себе патріархом.

Нагадаємо:

  • 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.
  • 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України. 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.
  • 7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Поділитись: