Філіппінська поліція отримує солідні грошові винагороди за вбивства підозрюваних у наркозлочинності та перекладає відповідальність на «народних месників».

Філіппінська поліція отримує солідні грошові винагороди за вбивства підозрюваних у наркозлочинності та перекладає відповідальність на «народних месників». Про це розповіли виданню Reuters джерела у правоохоронних органах Філіппін, критичних до чинного режиму президента Родріго Дутерте та його «війни з наркотиками».

Майже 9 тис. осіб, серед яких — епізодичні споживачі наркотичних засобів та дрібні розповсюджувачі, були вбиті з літа 2016 року, коли Дутерте набрав президентських повноважень.

Поліція заявляє, що третина жертв була застрелена правоохоронцями «з метою самооборони» в ході спроб арешту на гарячому. Правозахисники вважають, що інші 2/3 були вбиті оплачуваними поліцією кілерами, або ж самими поліцейськими, які видають свої дії за вчинки «народних месників».

Правоохоронці (розвідник у відставці та чинний офіцер поліції), які спілкувалися з виданням, запевняють, що усі вбивства так чи інакше були сплановані поліцією.

«Це робить філіппінська національна поліція. Ця машина вбивства має бути похована», — заявив поліцейський розвідник у відставці на умовах анонімності.

Його доповідь під назвою «Оплачені державою позасудові вбивства у Філіппінах» в деталях розкриває методи президентської антинаркотичної політики.

Згідно з доповіддю, поліції платять не лише за вбивство підозрюваних у наркозлочинності, але й також ґвалтівників, крадіїв, шахраїв, членів злочинних угруповань, алкозалежних осіб та всіх інших «баламутів». Вартість одного вбивства складає близько $200.

Колишній поліцейський повідомив виданню, що виконував «ліквідації» підозрюваних у наркозлочинності десятиліттями. У 90-х йому платили $60-100 за одне вбивство, але у 2000-х оплата за таку «роботу» значно підвищилась.

Згідно з доповіддю поліцейського розвідника, наразі винагорода за вбивство вуличного торгівця або наркоспоживача складає $400, а за оптового постачальника близько $200 тис. і до $1 млн за «наркобарона».

Зазначається, що поліція вбиває заради грошей, але й також через страх — поліцейські можуть бути включені до списку «наркозлочинців» за відмову від співробітництва.

Наразі доповідь не містить жодних документальних підтверджень своїх звинувачень і базується на свідченнях 17 співробітників філіппінської поліції.

Другий співрозмовник видання вирішив свідчити проти поліції, оскільки засмучений тим фактом, що влада вбиває лише дрібних підозрюваних і при цьому не чіпає великих постачальників наркотичних засобів.

«Вмирають лише бідняки», — сказав офіцер поліції.

Наразі з текстом ознайомлене керівництво місцевої католицької церкви і державна комісія з прав людини.

Філіппінська Комісія з прав людини врахує дані доповіді у ході розслідування правопорушень у антинаркотичній кампанії президента Дутерте, стверджує її керівник Чіто Гаскон.

«Ми маємо зробити все можливе, щоб пролити світло на ці вбивства і притягнути до відповідальності винних», — сказав Гаскон.

Раніше колишній поліцейський Артуро Ласканас свідчив перед Сенатом Філіппін щодо своєї ролі у вбивствах так званих «месників» у місті Давао, де президент Дутерте раніше був мером. Ласканас став другим свідком перед Сенатом, який пов’язав президента Дутерте із вбивствами.

Сам Дутерте відкидає свою причетність до замовлення вбивств.

Раніше президент Філіппін Родріго Дутерте заявляв, що особисто вбивав підозрюваних у вживанні та розповсюдженні наркотиків, коли був очільником міста Давао на півдні Філіппін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Президент, який хизується вбивствами: поліцейська держава на Філіппінах» і «На Філіппінах поліція вбиває тисячі причетних до наркотрафіку за наказом президента».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile