Фільм про вбивство журналіста Шеремета отримав нагороду DIG Award 2018
Фільм—розслідування «Вбивство Павла» про вбивство у Києві в 2016 році журналіста Павла Шеремета отримав одну з найпрестижніших європейських нагород DIG Award 2018.
Фільм-розслідування «Вбивство Павла» про вбивство у Києві в 2016 році журналіста Павла Шеремета отримав одну з найпрестижніших європейських нагород DIG Award 2018.
Про це повідомила одна з авторок розслідування Анна Бабінець.
Фільм створили проект Слідство.Інфо та міжнародна мережа OCCRP. Його прем'єра відбулася у травні 2017 року.
«Фільм-розслідування був визнаний кращим, зокрема, за фільм Al Jazeera та інших всесвітньо відомих медіа. Насправді саме робота над "Вбивством Павла" надихнула нас змінити формат розслідувань, які ми робимо, - з щотижневих сюжетів на великі, глибокі фільми, які ми, звісно, випускаємо тепер рідше», — розповіла Бабінець.
Нагороду переможцям вручили в Італії.
За словами журналістки-розлідувачки Олени Логінової, яка отримала цю нагороду на церемонії, подивитися фільм зібралося близько 300 людей.
«Грає оркестр і велике фото Павла на фоні», — додала журналістка.
Фото:Facebook Олена Логінова
У квітні 2018 року фільм про вбивство Павла Шеремета отримав премію IRE.
У липні 2016 року журналіст Павло Шеремет був вбитий у центрі Києва — по дорозі на роботу у його машині спрацював вибуховий пристрій.
Журналісти з проекту «Слідство.Інфо» разом із колегами з міжнародної мережі OCCRP з перших годин працювали на місці подій, у фільмі ретельно проаналізовано події ночі перед вбивством.
Журналістське розслідування почалося з ретельного дослідження моменту закладання вибухівки. Саме тоді й виникли перші питання до слідства.
Команда виявила щонайменше 6 свідків, які були присутні на місці злочину.
Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху авто, за кермом якого він перебував.
Вибух стався о 7:45 ранку на розі вулиці Богдана Хмельницького та Івана Франка навпроти ресторану McDonalds.
Машина належала керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині у момент вибуху не було. За даними поліції, вибуховий пристрій знаходився дуже близько до журналіста, знизу автомобіля.
З самого моменту вбивства слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР.
Слідство розглядає 5 версій скоєння вбивства журналіста. Попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайт, наразі у справі про вбивство Шеремета немає жодного офіційного підозрюваного.
- Поділитися: