Фінансова директорка Huawei вийде з-під варти в Канаді через майже три роки. США звинувачують її в шахрайстві
Фінансова директорка китайської технологічної компанії Huawei Мен Ванчжоу уклала угоду з обвинуваченням, яке розслідує справу про її ймовірне шахрайство. Жінку відпустять з—під варти в Канаді, де вона перебуває з грудня 2018 року.
Про це повідомляє Reuters.
Ванчжоу арештували в Канаді в грудні 2018 року за запитом Сполучених Штатів. Проти неї висунули низку звинувачень, передусім у шахрайстві — через нібито неправдиву інформацію про співпрацю Huawei з Іраном (проти якого США ввели санкції), надану банку HSBC.
Зокрема звинувачення пов’язані з роботою Ванчжоу в гонконзькій компанії Skycom, через яку у 2010 році найбільшому мобільному оператору Ірану продали заборонену комп’ютерну техніку на не менш як 1,3 мільйона євро. Оформлювалася угода на документах із логотипом Huawei.
Це сталося незабаром після того, як США додали Huawei у «чорний список» компаній, із якими американському бізнесу й банківському сектору заборонено вести діяльність. Причиною такого кроку стали звинувачення Huawei в крадіжці інтелектуальної власності.
Як зазначає Reuters, таке рішення Вашингтона боляче вдарило по Huawei, який у першому півріччі 2021 року зазнав найбільшого падіння доходів у своїй історії.
Ці події погіршили відносини між Штатами й Китаєм, які тоді перебували в стані торговельної війни. Після арешту Ванчжоу в Канаді КНР затримала двох канадійців — бізнесмена Майкла Спевора й ексдипломата Майкла Корвіґа — за звинуваченням у шпигунстві.
У серпні 2021 року Спевора засудили до 11 років позбавлення волі. Канада засудила цей крок, заявивши, що судовий процес над її громадянином не відповідав мінімальним стандартам правосуддя.
Точні умови угоди між Ванчжоу і прокуратурою США невідомі. Але, за даними The Wall Street Journal, щодо неї залишать лише незначні звинувачення, а найсерйозніші (зокрема ті, які пов'язані з вимогою екстрадиції) — знімуть. Це дозволить їй вийти з-під варти, де вона перебуває майже три роки.
Як уточнює BBC, міністерство юстиції США погодилося не розслідувати звинувачення проти Ванчжоу до грудня 2022 року. Якщо вона виконуватиме вимоги суду до того часу, справу можуть закрити без оголошення обвинувального вироку.
Від офіційних коментарів міністерство юстиції США, уряд Канади й Huawei відмовилися, а юристи Ванчжоу не відповіли на запит журналістів. Сама вона і Huawei увесь час публічно заперечували інкриміновані їм звинувачення.
За даними Reuters, судові слухання у справі Ванчжоу (які відбувалися в закритому режимі) щодо її екстрадиції завершилися в серпні 2021 року, а офіційне рішення мають оголосити 21 жовтня.
- Поділитися: