Huawei вже з 2021 року хоче перевести смартфони на власну операційну систему, щоб не залежати від Android
Компанія Huawei планує вже з жовтня 2021 року перевести частину смартфонів на власну операційну систему Harmony OS, щоб не залежати від Android Google.
Про це повідомляє BBC.
Google з минулого року, як Huawei внесли до «чорного» списку компаній, не може надавати технічну підтримку та свої програми новим моделям Huawei. Для жителів Китаю ця заборона не спричинила проблема, адже у країні і так заборонені різні служби Google і люди не користуються Google Play. Але за кордоном попит на нові смартфони впав.
За даними дослідницької компанії IDC, торік на Android поставляли 85,4% смартфонів, а на iOS — 14,6%. Це показує, що інші операційні системи, наприклад Windows Phone чи Samsung Tizen, не досягли успіху. Проте Huawei це не зупиняє.
Що пропонують?
Huawei представив власну операційну систему — Harmony OS ще у 2019 році. Тоді вона була призначена для розумних годинників, телевізорів та інших розумних домашніх гаджетів.
Найближчим часом компанія хоче випустити Harmony OS 2.0, яку з грудня можна протестувати на смартфонах. Повноцінний її запуск планують на жовтень 2021 року. Також мають випустити версію інтерфейсу EMUI 11 на базі Android 11.
Після жовтні 2021 Huawei пропонуватиме частину моделей на Harmony OS, але й постачатиме EMUI та Android як альтернативу.
Компанія також обіцяє запропонувати свою ОС іншим виробникам смартфонів.
З чим може бути проблеми?
Розробникам програм доведеться кодувати свої продукти спеціально для Harmony як для Android та iOS. У Huawei кажуть, що з цим проблем не буде, але досвід розробників інших ОС показує, що перекодування все-таки є проблемою.
Розробники зазвичай вирішували, що додаткова робота не варта того, тому програми не мали на тих же Windows Phone чи Samsung Tizen функцій, доступних на Android та iOS.
Навіщо Huawei своя ОС?
Через тиск США. У 2019 та 2020 роках США оголосили Huawei загрозою національній безпеці. За даними ЦРУ, китайського гіганта Huawei фінансує китайська розвідка, армія і комісія з нацбезпеки Комуністичної партії. Так, існує заборона на співпрацю Google та Huawei, а це впливає на те, що на телефонах цього виробника не підтримуються, зокрема, YouTube, Google Chrome, Play Market.
Своя операційна система може зробити Huawei незалежним від розробок Google. Проте її успіх залежатиме і від того, чи погодяться Harmony використовувати щонайменше ще двоє китайських виробників Xiaomi та Oppo.
- Поділитися: