На фінансовому ринку не спостерігається паніки серед інвесторів за підсумками першого туру виборів президента, бо до другого туру не пройшла Юлія Тимошенко, з якою пов'язують найбільші ризики майбутньої співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

Про це повідомив спеціаліст відділу боргових цінних паперів інвестиційної компанії Dragon Capital Сергій Фурса в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

За його словами, інвестори наразі не бачать значних ризиків співпраці Зеленського з МВФ та вірять, що він продовжить виконувати чинну кредитну програму фонду з Україною.

«Ринок може лишатися позитивним, поки він не побачить та не відчує зворотного (в словах та діях Зеленського щодо співпраці з МВФ — ред.)», — повідомив банкір.

Він вважає, що позиції, які безпосередньо призначає президент (міністри закордонних справ та оборони), не є важливими для ринку, тому вибір Зеленського не спровокує зростання відсоткових ставок за українським державним боргом. Однак підвищити рівень ризику та ставки може, наприклад, заява про зміну голови Національного банку.

Він також зазначив, що ключові ризики іноземні інвестори вбачали у виборі Юлії Тимошенко, яка неодноразово критикувала вимоги МВФ, зокрема щодо цін на газ в Україні, тому наразі ситуація на фінансових ринках стабільна.

Нагадаємо, згідно з даними Національного екзит-полу, до другого туру президентських виборів виходять Петро Порошенко та Володимир Зеленський.

Явка на виборах президента по країні 64%: найактивніше голосувала Львівщина.

За результатами опрацювання 81,43% протоколів голосування, у першому турі виборів президента України лідирує Володимир Зеленський.

Детально про вибори читайте в текстовому онлайні Громадського. Також дивіться наш онлайн-марафон.

Поділитись: