Національний банк України дозволив фінансовим установам встановлювати власний курс гривні до іноземних валют у разі, якщо їхній клієнт захоче отримати валютні перекази у гривнях. Раніше ці установи використовувати курс валют банку, у якому обслуговуються.

Відповідне рішення Нацбанк ухвалив у межах валютної лібералізації, яка почалась в Україні 7 лютого 2019 року з набуттям чинності нового закону про валюту.

Крім цього, серед нових валютних послаблень у Нацбанку запропонували нерезидентам України переводити свої гривневі кошти на рахунках у валюту протягом одного дня. Раніше валюту такі особи могли купувати лише за залишки на своїх гривневих рахунках на початку нового операційного дня.

У Нацбанку сподіваються, що нові валютні послаблення призведуть до покращення інвестиційного клімату в Україні та покращення конкуренції на ринку між українськими та іноземними компаніями.

Нагадаємо, що 7 лютого набув чинності закон України про валюту та валютні операції, яким скасували понад 20 валютних обмежень. Зокрема, українцям дозволили купувати валюту через інтернет-банкінг.

Нагадаємо, що 21 червня Верховна Рада схвалила закон про валюту. За нього проголосувало 228 депутатів.

Президент підписав закон 4 липня на відкритій зустрічі влади та бізнесу.

Ухвалення закону дозволяє здійснити валютну лібералізацію, тобто призведе до значного спрощення валютних операцій українців та зніме валютні бар'єри для здійснення інвестицій закордон.

Поділитись: