7 лютого в Україні набув чинності новий закон про валюту та валютні операції, який передбачає скасування понад 20 валютних обмежень, що діяли як для бізнесу, так і для населення.

Зокрема, починаючи з 7 лютого українцям дозволили:

  • купувати валюту через інтернет-банкінг та термінали самообслуговування (такі операції можна буде проводити 24 години на добу 7 днів на тиждень);
  • інвестувати у закордонні цінні папери та інші активи (раніше для цього потрібно було отримати індивідуальну ліцензію НБУ, що значно ускладнювали цей процес). Інвестувати можна до 50 тисяч євро на рік;
  • переказувати за кордон до 150 тисяч гривень на рік без відкриття рахунку (раніше діяли жорсткі обмеження щодо переказу валюти на рахунки іноземних банків);
  • поштові оператори отримали право проводити операції з обміну валют, тобто українці зможуть обміняти гривні на іноземну валюту і навпаки у відділеннях Укрпошти та приватних операторів (наприклад, у «Новій пошті», якщо там отримають відповідну ліцензію) тощо.
Валютні обмеження, які скасували в Україні з 7 лютого
Фото:

Громадське

Крім цього, в Україні значно спростилося валютне регулювання для бізнесу. Зокрема, іноземним компаніям дозволили виплачувати дивіденди своїм материнським компаніям за кордон (в межах 7 мільйонів євро на місяць), скасували норму обов’язкового резервування коштів на рахунку перед купівлею валюти, спростили валютний банківський нагляд за операціями (розраховуватись можна простіше).

Також з 1 березня знизиться норма з обов’язкового продажу валюти підприємствами — з 50% валютної виручки до 30%.

Напередодні стало відомо, що щонайменше 3 банки почнуть онлайн продаж валюти вже 7 лютого. Зокрема, ПриватБанк, Monobank та «Альфа-банк».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тепер валюту можна купувати вільно навіть онлайн. Але не більше, ніж на 150 тисяч гривень в день

Нагадаємо, що 21 червня Верховна Рада схвалила закон про валюту. За нього проголосувало 228 депутатів.

Президент підписав закон 4 липня на відкритій зустрічі влади та бізнесу.

Ухвалення закону дозволяє здійснити валютну лібералізацію, тобто призведе до значного спрощення валютних операцій українців та зніме валютні бар'єри для здійснення інвестицій закордон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке валютна лібералізація і навіщо вона потрібна

Поділитись: