Рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило кредитний рейтинг Нафтогазу з «B-» до «B».

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на повідомлення агентства.

Зазначається, що перегляд кредитного рейтингу Нафтогазу — найбільш прибуткової державної компанії України — відбувся після того, як Fitc переглянуло рейтинг України, підвищивши його до рівня «B».

Кредитний рейтинг — це узагальнена оцінка агентства щодо ризиків інвестування коштів у те чи інше підприємство, державу чи місто та цінні папери, що вони випускають. Чим вищий рейтинг — тим менші ризики і тим менші відсоткові ставки за запозиченнями.

Напередодні Fitch підвищив кредитний рейтинг Укрзалізниці.

9 вересня Fitch підвищив кредитний рейтинг Україні, встановивши його на рівні «В».

Зазначимо, що загалом кредитні рейтинги Fitch групи «В» є спекулятивними та означають наявність у країні певних ризиків для фінансової стабільності. Однак підвищення рейтингу у цій групі загалом означає зменшення рівня ризиковості інвестицій.

Також Укрзалізниця напередодні залучила 100 мільйонів доларів від ЄБРР шляхом випуску євробондів.

2 липня Укрзалізниця випустила євробонди на 500 мільйонів доларів. Євробонди випустили на термін 5 років — їх мають погасити у 2024 році. Відсоткова ставка за борговими цінними паперами склала 8,25% річних.

Зазначимо, що у супровідних документах до випуску євробондів Укрзалізниці зазначалось, що компанія планує запровадити ринкові ціни на пасажирські квитки.

У 2018 році Укрзалізниця заробила у 8 разів більше, ніж на пасажирських.

Напередодні повідомлялось, що Укрзалізниця підвищить зарплату своїм працівникам на 10%.

Поділитись: