На катері піднімають прапор ВМС, Одеса, 5 вересня 2020 року
Фото:

Міноборони

До складу Військово-морських сил України включили малий броньований артилерійський катер «Костопіль», церемонія передачі відбулася в Одесі.

Про це повідомляє прес-служба Міноборони.

Катер отримав свою назву від міста Костопіль Рівненської області, де народився і проживав морський піхотинець Олексій Кондратюк — він загинув у березні 2017 року, виконуючи бойове завдання біля Маріуполя.

Під час церемонії командувач ВМС контр-адмірал Олексій Неїжпапа вручив екіпажу катера прапор Військово-морських сил. Після цього стяг підняли на катері.

«На катері встановлено сучасне навігаційне і радіолокаційне обладнання та озброєння для ураження цілей противника. «Костопіль», як зрештою й інші МБАКи, малопомітний для радіолокаційних та інфрачервоних засобів противника. Крім того, катер оснащений системою захисту від наведення зброї противника та системою автоматичної постановки димових і теплових завіс», — розповіли в Міноборони.

Що за катер?

Це сьомий МБАК проекту 58155, які будують на суднобудівному підприємстві «Кузня на Рибальському». Це невеличкі судна, які можна використовувати для ведення боїв у стилі «москітного флоту». Він означає використання малих, але швидких і маневрових кораблів для ураження ворожих сил без прямого боєзіткнення.

Таку концепцію ВМС України реалізовують після анексії Криму, де й залишилась більшість великих суден флоту.

Головна проблема МБАК — недостатня швидкість, тому вони більше призначені для захисту портів, підтримки висадки і дій морської піхоти на березі.

А ми можемо чимось ще боротися з ворожими суднами?

Так, нещодавно українська армія взяла на озброєння береговий ракетний комплекс «Нептун», який може вражати цілі ракетами з узбережжя на відстані до 300 кілометрів. (За посиланням детальніше, а також є відео).

Водночас проблемою є те, що цей комплекс поки є лише наземного базування. Простими словами, є спеціальна машина, яка його возить і з якої він стріляє. Для кращої боротьби з ворожими судами треба прилаштувати цей комплекс на наші військові кораблі та літаки, щоби мати змогу вражати цілі з моря і повітря, але поки робота над цим лише на самому початку.

Поділитись: