Український береговий ракетний комплекс «Нептун»
Фото:

Укроборонпром

Міністр оборони України Андрій Таран підписав наказ про прийняття на озброєння української армії берегового ракетного комплексу 360МЦ «Нептун».

Про це повідомляє прес-служба Міноборони.

«Документом визначено основні тактико-технічні характеристики берегового ракетного комплексу 360МЦ, технічні умови та загальні вимоги до комплексу», — йдеться у повідомленні.

Що це за комплекс?

«Нептун», як можна здогадатися з назви, призначений для війни на морі. Після анексії Криму український флот втратив низку кораблів, а також протикорабельні комплексі «Рубіж», внаслідок чого ЗСУ не мали можливості ефективно вражати ворожі кораблі.

У зв’язку з цим київське конструкторське бюро «Луч» з 2014 року почало створювати новий комплекс, здатний вражати кораблі на великій відстані. Крилата ракета «Нептун» здатна вражати ціль на відстані близько 300 кілометрів, вона має дозвукову швидкість (900 км/год), але летить на надмалій висоті — в лічених метрах від поверхні.

У 2019 році конструкторське бюро «Луч» внесло низку модифікацій ракети, зокрема поставило новий висотомір, що зменшило висоту польоту ракети. Це дуже важливо, бо чим нижче летить ракета, тим важче її перехопити.

Відео польоту, зроблене в грудні 2019 року.  

«Нептун» призначений для враження кораблів водотоннажністю до 5 тисяч тонн. Після низки випробувань у червні 2020 року Збройні сили України випробували ракету з бойовим зарядом. Це стало першим випробуванням крилатої ракети з бойовим зарядом в історії незалежної України. Дві ракети вразили цілі у морі, розташовані за 80 кілометрів.

На сьогодні до складну комплексу «Нептун» входять універсальна самохідна пускова установка, транспортна машина для перевезення ракет, транспортно-заряджаюча машина та командно-штабний модуль.

Водночас під час останніх випробувань генеральний директор та генеральний конструктор бюро «Луч» Олег Коростельов заявив, що фахівці працюють над тим, аби створити нові платформи для запуску цієї крилатої ракети — щоби її можна була запускати не тільки з наземної техніки, а й з моря та повітря.

У Генштабі не приховували, що головна мета нового комплексу — протидія російській агресії в Азовському та Чорному морях.

Поділитись: