Фонд гарантування вкладів подав касаційну скаргу на рішення Шостого апеляційного суду, яким дії Національного банку та Фонду щодо ліквідації банку «Хрещатик» визнаються незаконними.

Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

Зокрема, зазначається, що рішення апеляційного суду, окрім іншого, зобов'язувало Нацбанк повернути збанкрутілому банку «Хрещатик» ліцензію та відновити його діяльність. Після ухвалення такого судового рішення, Фонд гарантування припинив виплачувати вкладникам банку їхні втрачені депозити.

«Цією постановою повністю проігноровано позицію Європейського Суду з прав людини та Великої Палати Верховного Суду. Адже Європейський Суд з прав людини у рішенні за справою Фельдман та банк «Слов’янський» проти України зазначив, що акціонер не має права на звернення з таким позовом для захисту свого порушеного права», — зазначають у Фонді гарантування.

Там підрахували, що наразі незадоволеними залишаються вимоги кредиторів банку «Хрещатик» на 5 мільярдів гривень. Водночас, якщо продати все майно та активи банку «Хрещатик», то вдасться погасити вимоги вкладників та позичальників банку лише на 30,3%.

У Фонді також зазначили, що наразі оскаржують ще одне рішення суду щодо банку «Хрещатик». Зокрема, мова йде про рішення Верховного суду яким визнається незаконність ліквідації банку.

3 квітня стало відомо, що вкладникам банку «Хрещатик» припинили повертати депозити, бо суд визнав його ліквідацію незаконною.

Раніше у Фонді гарантування вкладів повідомляли, що напередодні банкрутства з банку «Хрещатик» вивели 2,3 мільярда гривень.

13 березня 2018 року Верховний суд України визнав виведення банку «Хрещатик» з ринку незаконним. Проте банку не повернули ліцензію та не відновили його діяльність, оскільки не існує законодавчого механізму повернення банку на ринок.

Поділитись: