Фондові індекси світу впали найбільше з лютого 2018 року
Фондові індекси США та Європи суттєво знизилися, що призвело до найбільшого від лютого 2018 року здешевлення валют країн, що розвиваються, відносно американського долара.
Зазначається, що чергове потрясіння на фондовому ринку спричинило зростання невпевненості інвесторів у подальшому розвитку торговельних відносин, зокрема через торговельну війну США та Китаю.
В той час, як ринки країн, що розвиваються, зокрема їхня валюта та боргові облігації, зазнали втрат, боргові цінні папери США навпаки дещо зросли. Зокрема, ставка за десятирічними борговими облігаціями Мінфіну США, сягнула рекордного з 2011 року значення.
Зазначимо, що наразі Україні досить складно залучати запозичення через низький рівень зацікавленості з боку інвесторів до облігацій країн, що розвиваються. Зокрема, через зростання ставок за американськими облігаціями, інвестори все менше цікавляться у більш ризикових запозиченнях країн, що розвиваються, що призводить до здорожчання боргу.
Крім цього, більшість інвесторів невпевнені у стабільності української економіки через відсутність остаточного рішення Міжнародного валютного фонду про продовження співпраці з Україною.
Наприкінці серпня, через відсутність фінансуванні від Міжнародного валютного фонду, Україна запозичила на зовнішньому ринку 725 мільйонів доларів під 9,1% річних, що є значно вищою ставкою, ніж за кредитами МВФ, а також борговими цінними паперами, які Україна випускала у попередні роки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити
- Поділитися: