Протестувальники підпалили автомобіль під час зіткнень із поліцією на Єлисейських полях біля Триумфальної арки у Парижі, Франція, 1 грудня 2018 року
Фото:

EPA-EFE/YOAN VALAT

Після трьох тижнів масових протестів у Парижі проти підвищення цін на пальне французька влада пішла на поступки: прем’єр країни відклав підвищення податку на пальне на 6 місяців.

Увечері 3 грудня на засідання щодо масових протестів у країні, що не вщухали, зібралися президент Франції Еммануель Макрон, прем’єр Едуар Філіпп та кілька міністрів. Раніше президент Макрон відвідав місця масових протестів у Парижі, зокрема, Тріумфальну арку, де демонстранти написали гасла за його відставку.

Розмальована графіті машина швидкої допомоги та палаючі сміттєві урни на площі Конкорд у Парижі, Франція, 3 грудня 2018 року. Водії карет швидкої заблокували рух біля Національної асамблеї та долучилися до вимог протестувальників
Фото:

EPA-EFE/IAN LANGSDON

Від початку протестів «жовтих жилетів» загинули щонайменше троє людей, сотні постраждали, серед них є поліцейські. Влада навіть розглядала можливість введення режиму надзвичайного стану через масові протести. Десятки тисяч людей протестують проти підвищення цін на бензин і особливо на дизель, законопроект про це ініціював президент Франції Еммануель Макрон.

Підвищення цін на 24% від початку 2019-го пов'язано не лише з ростом ціни нафти, але й з постійним збільшенням податків і зборів, які нині становлять приблизно 60% від вартості літра палива.

Мета підвищення цін — зниження викидів в атмосферу та «стимулювання громадян» «пересідати» на гібридні авто й електромобілі. Цих заходів вживають у Франції від 2015 року, коли підписали «Паризьку хартію по клімату», але стали особливо відчутно бити по кишенях багатьох автомобілістів уже за президентства Макрона. Дизель нині коштує близько 1,5 єврота на багатьох АЗС уже зрівнявся за ціною з бензином. А більшість французів, особливо в провінції, досі їздять на авто з дизельними двигунами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Здорожчання палива у Франції вивело на вулиці сотні тисяч автовласників: під ударом — Макрон

Французькі поліцейські біля Тріумфальної арки під час зіткнень із протестувальниками у Парижі, Франція, 1 грудня 2018 року
Фото:

EPA-EFE/ETIENNE LAURENT

Поділитись: