За рік, як кажуть волонтери та перемовники, Марію Варфоломєєву неодноразово включали до списків на обмін, але з того боку спочатку не хотіли міняти, потім пропонували обміняти на «Пасічника», який приніс банку меду з вибухівкою на блок-пост у Станиці Луганській, унаслідок чого загинув військовослужбовець і троє отримали поранення.

Чи є надія, що цього року Марію Варфоломєєву усе ж звільнять, у студії Громадське.Схід запитали радника голови СБУ Юрія Тандіта:

«На жаль, я не можу всього говорити в інтересах самої Марії. Ми хочемо, щоб її звільнили і подаємо її у списках однією з перших».

Колеги Варфоломєєвої з Луганської НСЖУ звернулися до уповноваженого президента України з питань мирного врегулювання конфлікту в Донецькій та Луганській областях Ірини Геращенко з проханням допомогти у звільненні Марії:

«Луганська регіональна організація Національної спілки журналістів України звернулася до уповноваженого Президента України з питань мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях, народного депутата VIII скликання Ірині Геращенко з проханням звернути увагу на факт перебування у полоні журналістки Марії Варфоломєєвої».

На що Геращенко відповіла, що на кожній зустрічі у Мінську постає це питання, але Варфоломєєву поки що не обміняли. Натомість, журналістам Луганської НСЖУ вона порадила звернутися за допомогою до екс-речника Віктора Януковича – Родіона Мірошника:

«У мене в цьому контексті для журналістів луганського регіонального відділення НСЖУ є ідея: друзі, пліз, зверніться публічно і голосно з вимогою звільнити Марію Варфоломєєву до свого екс-колеги, екс-речника Януковича, а нині видного діяча бойовиків Родіона Мірошника. Саме його боси утримують пані Марію і знущаються над нею вже рік.»

Остання інформація, яку мають представники Інституту масової інформації про Марію Варфоломєєву – це те, що у листопаді 2015 року до неї приходив батько, начебто робив передачі, але з того часу зв'язку з нею не було. Експерти ІМІ зараз співпрацюють з міжнародними журналістами та експертами у порушенні прав журналістів, щоб пришвидшити її повернення додому. Їхня основна мета – інформувати та нагадувати про Машу Варфоломєєву в українськіх та закордонних ЗМІ. Про це у студії Громадське.Схід розповіла ">експерт ІМІ Катерина Дячук скайпом:

«Зараз готується заява від міжнародних організацій з приводу Маші, наші медіаорганізації, в тому числі ІМІ підключалися. Є якісь нюанси, про які ми не знаємо з нашого боку. Чому саме бойовики в неї вчепилися, чому саме хочуть на того діда «Пасічника» поміняти, чому наша сторона не хоче міняти. Мені невідомі всі ці моменти. Те що можемо, те робимо».

Нагадаємо, Марію Варфоломєєву звинуватили начебто у шпигунстві, мовляв, вона фотографувала будівлі Луганська. За її особистими фотографіями в соцмережі зробили висновки, що вона є активним членом організації «Правий сектор». Звинуватили в коректуванні артилерійського вогню під час обстрілу Луганська 27 січня. Заявили, що їй загрожує 15 років ув'язнення.

/Громадське.Схід

Поділитись: