Обшуки ФСБ у Криму поповнюють перелік переслідувань кримськотатарських активістів — Чубаров

Обшуки ФСБ у будинках кримських татар в анексованому Криму та безпідставні звинувачення помічника лідера кримських татар в «екстремізмі» демонструє зусилля Росії щодо підриву діяльності Меджлісу.

Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«У цій ситуації, коли одночасно сьогодні з боку ФСБ продемонстровані різного напрямку дії, — в тому числі так званий напад на дом муфтія…Це свідчить про те, що російські окупанти нарощують свої зусилля щодо міжнародної компрометації Меджлісу. Такая їхня спроба витікає з того, що останніми тижнями Росія відчуває себе дуже дискомфртно у своїх взаємостосунках з міжнародним судом ООН, який зобов’язав РФ відмінити заборону на діяльність Меджлісу», — сказав Чубаров.

За словами Чубарова, обшуки у кримськотатарських активістів Сервера Мустафаєва та Едема Смаїлова поповнюють перелік переслідувань окупаційною владою кримських татар та громадських журналістів.

Зранку 21 травня в анексованому Криму російські силовики прийшли із обшуками до активістів об'єднання «Кримська солідарність»Сервера Мустафаєва та Едема Смаїлова.

Також ФСБ Росії звинуватила помічника лідера кримських татар, депутата Верховної Ради Мустафи Джемілєва Ерола Велієва у створенні екстремістської групи в Криму.

За даними ФСБ, до складу групи, крім Велієва, нібито увійшли колишні спортсмени-боксери Олександр Стешенко та А. Третьяков.

Зазначимо, що у квітні 2018-го на адмінкордоні з анексованим Кримом російські силовики затримали харків’янина Олександра Стешенка, а потім він зник. 

Федеральна служба безпеки РФ спершу підтвердила, а за кілька годин спростувала, що зниклий на адмінмежі з Кримом харків’янин Стешенко перебуває у них.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна вимагає у РФ пояснити затримання у Криму українця Стешенка

24 квітня близько 22:00 ночі Олександра Стешенка вивезли зі спецприймальника у невідомому напрямку, імовірно, співробітники ФСБ.

25 квітня адвокат заявив, що у Криму не можуть знайти затриманого українця Стешенка.

Поділитись: