Російська Федеральна служба безпеки повідомила про затримання в Московській області учасника націоналістичної організації «Правий сектор» на прізвище Пирожок. У «Правому секторі» кажуть, що цю особу виключили з організації ще в 2014 році.

Про це йдеться у заяві служби, яку отримав «Интерфакс».

«Органами ФСБ Росії спільно з МВС затриманий громадянин України Пирожок І.Н.», — заявили російські силовики.

ФСБ звинувачує затриманого у створенні «загону Хорті» для нібито ведення партизанської війни на території РФ. У «Правому секторі», за даними силовиків, Пирожок має псевдонім «Роман Чірка».

У ФСБ стверджують, що в січні 2018 року затриманий приїхав до Підмосков’я, де мешкав за «законспірованими адресами і проводив діяльність на користь «Правого сектору», а саме «розповсюджував ідеологічні агітаційні матеріали» для залучення до «Правого сектору» громадян РФ.

Під час обшуків російські силовики нібито вилучили літературу, символіку, обмундирування та спорядження «Правого сектору».

Проти затриманого порушили справу за статтею «Організація діяльності екстремістської організації».

У коментарі Громадському в прес-службі «Правого сектору» заявили, що ця особа справді була членом організації, але дуже короткий період часу. Пирожок приєднався до «Правого сектору» у Бердичіві на Житомирщині одразу після Революції Гідності.

«Тоді до «Правого сектору» на день приходили по 100-200 людей, і ми не знали його біографію. Після того, як він почав робити якісь бандитські схеми і так далі ми його вигнали. З кінця 2014 року він взагалі немає жодного відношення до «Правого сектору». Безумовно це була наша помилка, що ми таку людину взяли», — сказав речник організації Артем Скоропадський.

Він додав, що ніяких контактів з колишнім учасником «Правий сектор» не підтримує, тому не може підтвердити чи спростувати факт його затримання в Росії.

Зазначимо, що в Росії «Правий сектор» визнаний екстремістською організацією.

Нагадаємо, у російському місті Кіров затримали 17-річного активіста Каріма Зянчуріна за підозрою в екстремізмі, вилучили прапор України.

Поділитись: