Росія заявила, що три українських військових кораблі нібито порушили територіальні води Росії та йдуть в напрямку Керченської протоки.

«Сьогодні близько 07:00 три кораблі ВМС України перетнули державний кордон Росії та неправомірно зайшли у тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ», — заявила ФСБ Росії.

Російські прикордонники також заявили, що Україна не подала заявок на рух Керченською протокою, і тому «до графіку проходження кораблі не включені».

«Кораблі небезпечно маневрують, не підкорюються законним вимогам російської влади», — заявила ФСБ.

Перед цим командування Військово-морських сил України заявило, що прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий буксир українських військових.

Зазначимо, наприкінці липня Росія збільшила свою активність в Азовському морі та почала затримувати іноземні судна при проході Керченської протоки.

Україна звинуватила РФ у маніпулюванні угодою про Азовське море.

25 жовтня Європарламент схвалив проект резолюції, який передбачає посилення санкцій проти Росії у разі загострення ситуації в Азовському морі. Окрім того, проект пропонує призначити «спецпосланця по Криму і Донбасу», який буде займатись станом справ у регіоні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загострення в Азовському морі

У серпні президент України Петро Порошенко доручив підготувати засідання Ради нацбезпеки та оборони для розгляду дій Росії в Азовському морі, зокрема затримки та перевірки суден Росією.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи існує морська блокада Азову?

Поділитись: